Tecrübelerinizi Merak Ediyorum (40 Günlük Kedi)

AlbayFatmanur

Herkese merhaba.
İnci hanım bu gün 40 günlük oldu.
Tuvalet eğitimi tamamlandı ✅
Anne sütüne ek kuru mamaya başlandı.
Kuru mama olarak acana first feast kıtten kullanıyoruz.
Yavaş yavaş başka gıdalarda tattırmak istiyorum.
Kilosu sağlığı yerinde olması için neler verebilirim?
İnci dahil 3 kedim var, kızım ve oğlum bana geldiğinde 4 aylıklardı o yüzden bu daha minik süreçlerinde ne şekilde beslendiklerini bilmiyordum.
Kuru yaş mama harici pek bir şey yemezler o yüzden.
İnci böyle olsun istemiyorum.
Ayrıca bu aylarda dikkat etmem gereken neler var?
Bunu yaparsanız çok iyi olur dediğiniz şeyler varsa konudan bağımsız onları da yazmanız çok mutlu eder.
Şu an çok küçük ve eğitime çok açık bir süreç olduğunu biliyorum. Bana bağlılığını arttırmak için neler yapabilirim? Dişi kediler biraz daha çekimser oluyorlar, olmayanları da var. Bende çekimser olmasın, temas bağımlısı olsun istiyorum oğluşum gibi. Bu konuda da tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim.

7 CEVAP

aslihan_e

Tavuk göğsü, derisiz but, balık, az pişmiş yumurta sarısı yiyebilir. Yemek istemezse tadına az az baktırın, ağzına minik minik koyun, tadını alınca zamanla alışır. Elle besleyerek kendinize yakınlaştırırsınız, tabağa koyup gitmeyin. Huyu çok önemli, kendisi insana yakın bir yapıya sahip değilse ne yapsanız da olmaz. Benim kızım temas bağımlısı ama onu da aynı şekilde yetiştirdim erkek kedimi de, erkek kedim temastan nefret ediyor.

Gofis

Benim kedim yavruyken yaş mama yediğinde ishal oluyordu o yüzden sadece kuru mama tavsiye etmislerdi, onun dışında yavruyken minik parçalar halinde peynir yiyordu.

Zaszczyt

Kuru mamaya geçtiyse, ödül mamalarının ve çubuklarının yavru (kitten) olanlarından da vermeye başlayabilirsiniz.

1-) Miamor - Cream Junior (Süt Kremalı)
2-) Me-O - Creamy Treats Kitten (Tavuk-Ciğer-Keçi Sütlü)
3-) Gimcat - Sticks Kitten (Hindili Kalsiyum İlaveli)

Ek olarak yavrular için maltlar var, ona da başlayabilirsiniz. [ Ben Vet's Plus'ın Kitten Malt Macun ürününü veriyorum kızıma, tüylerinin parlaklığı veterineri şaşırtıyor her seferinde :) ]

AlbayFatmanur

Çok teşekkür ederim ne güzel şeyler yazmışsınız :) hepsini dikkate alacağım :)

AlbayFatmanur

Bilgiye açız arkadaşlar :) herkes bildiklerini yazsın lütfen 🙃🙃🙃

AlbayFatmanur

Güncel

z-senem

Yazılanlara ek olarak; birlikte oyun oynamak, kucağınızda uyutmak, tehlikeli bir durum olmadığı sürece engellememek, her miyavladığında ilgilenmek, sürekli temas etmek aradaki bağı kuvvetlendiriyor bence.