Büyük Kedimin Tuvalet Sorunu

tefo1006

1 yaşındaki kedimin yanına 4 gün önce 2 aylık bir kedi sahiplendim. Kendisini beklediğimden daha kolay benimsedi; ancak ilk zamanlar yapmasına rağmen son 2 gündür kakasını yapmadığını gözlemledim. Bunun nedeni ne olabilir? Küçük kedi için yavru kedi maması koyuyordum; ancak büyük kedimiz gidip onun mamasını yemeye başlamıştı. Bu sebeple kısır kedi mamasıyla yavru kedi mamasını karıştırıp ortak kaptan yediriyordum ikisine de. Yavru kedi maması, büyük kedi için ağır gelmiş olup tuvalet problemi yapmış olabilir mi? Bunu önlemek için ne yapabilirim? Bu sorunu gidermek için küçük kediye de kısır kedi maması verip ek vitaminlerle beslemem uygun olur mu?

3 CEVAP

deniz_berkan

yavru kediye verdiğiniz mama büyük kedinin kullandığı eski mama markasımı ? ( kısırlastırmadan önceki)

tefo1006

Hayır değil; yavru kedi bist mama kullandığında ben de ona devam ettim; ama yavaş yavaş pro plan'a alıştıracağım.

deniz_berkan

büyük kediniz farklı bir mama yediği için kabız sorunu ortaya cıkmıs olabilir. aynı sorunu yakın zamanda ben yasadım ama gelen yavru kediye teo nun küçükken yediği mama markasından devam ettirdim . bir iki hafta içinde normale döner arada yaş mama verin ( püre olanlardan ) dışkılamayı sıvılaştırıp kolaylastırır .