Kardeş Kediler Kendi Aralarında Çifleşir Mi Yoksa Kardeş Olduklarını Biliyorlar Mı

Merhaba 2tane kardeş kedi besliyorum bahçemde 1 dişi 1 erkek ve 1 başka erkek daha var yanlarında 3 beraber yaşıyor şimdilik daha küçükler 4 veya 5 aylıklar merak ediyorum acaba 2 kardeş kendi aralarında çifleşmeye kalkarlar mı yoksa kardeş olduklarını biliyorlar mı ? Artık dişi kediyi ayrımı tutmam daha mı iyi olur sonuçta 2 erkek var yanında bahçeye dışarda yaşamaya alışık içeriye aldımda durmuyor dışarsını istiyor ?

11 CEVAP

Kedilerde aile kavramı yok çiftleşirler

Cankanac

Çifleşitler kediler de öyle bir ayrım olmuyor dışı kediyi ayrı tutun bence kısırlaştırana kadar :)

Bence şu an ayırmanıza gerek yok en azından kediler 4-5 aylıksa gerek yok
Dişiler genelde 6 aylık gibi kızgınlığa girer ama erkekler daha geç girer
Dişi kediyi 6 aylık olunca kilosu ve tahlilleri uygun ise direkt kısırlaştırırsanız bir sorun olmaz bence
Benimde dükkanda baktığım 3 yavru vardı 2 dişi 1 erkek
Dişleri 7 aylık gibi kısırlaştırdım
Bir problem yaşamadım aynı dükkanda yaşamalarına rağmen

Dişi kızgınlıkta kedi miyavlayıp durur idrar atar

Dişi kızgınlıkta olunca miyavalar göbüşünü açar gelir devamlı sürtünür
Eğer istanbulda iseniz ibb ile çalışan yaşam ol vakfı ben orda yaptırdım

Yazmayı unutmuşum aslında evet 1 yaşını beklemek daha doğru ben evdeki kedilerim için öyle yapmıştım
Ama bunlar sokakta olduğu için devamlı yanlarında olamıyorum hamile kalabilir ya da başka bir şey olabilir Allah korusun o yüzden 6 aylıktan sonra yaptırdım
Hamile kalınca yine yavruları ile biz uğraşıyoruz çünkü
Maddi manevi çok zor oluyor

Yo hayır şart değil
Ben belediye de o şekilde yaptırmıştım yani onu demek istedim
Özel klinikte ya da ilgili ilçe belediyenize bakabilirsiniz

Bu çok kötü oldu şimdi üzüldüm kardeşiyle beraber yapıyordu herşeyi mama uyuku oyun sürekli kardeş kardeş dolaşıyorlardı 😔

6aylık olunca dişi kızgınlığa girdiğini nasıl anlayabilirim peki daha girmeden ayırmam en iyisi olucak 1yaşından önce sağlıksız diyorlar kısırlaştırma ama siz yaptırmışsınız sorunda olmamış belediyeye mi yaptırdınız operasyonu acaba?

Söylediğiniz işaretler mevcut olunca kızgınlıkta demektir İstanbul'dan taşındım acaba belediyelerle çalışan dernek bulmam şart mı o kısmı pek anlıyamadım 😔

Şimdi daha iyi anladım çok teşekkür ederim belediyeyi arayıp bilgi edinicem daha şimdiden 😊