Kedimde Şimdi De Oksalat Taşı Çıktı Tecrübesi Olanlar Var Mı?

rabiaesim

aylardır struvitle uğraşıyoruz. struvit mamaları kullandık dişileştirme ameliyatı oldu daha yeni. yarasında kapanma oluyor bugun dişileştirme ameliyatından sonra 2.kez sondalandı. idrara bakıldı oksalat başlamiş. içinde c vitamini olan hiçbir şey kullanmayacak dedi veteriner. struvit mamadan başka bir şey yemeyecek diyordı düne kadar şimdi asla diyor proplan kısırlaştırılmış kedi maması verdi. kafam allak bullak. oksalatın çözümü de yok galiba var mı tecrübeli arkadaşlar

5 CEVAP

Minigimmm

bizimde idrar tahlili sonucunda taşın cinsi oksalat çıktı bu düşecek bir taş değil erkek kedi olduğu içinde idrar kanalları dar imkansız ameliyat olması gerekli denildi, ameliyatla 5 taş alındı haberi aldığımız ilk an virbac uriner mama verildi kedim sevmediği için pro plan üriner mamaya geçtik, ömür boyuda kullanıcaz, hekimimiz bünyesi taş oluşturmaya meyilli olduğu için üriner olmayan yaş mama bile kullanmayın dedi. sizin hekimin gidişatı biraz tuhaf geldi bana.

google üzerinden manisadaki tüm klinikleri araştırıp yorumlarına bakarak hekim değişikliği yapmak istiyorsanız bir yol izleyebilirsiniz. ayrıca pro plan mama hem sutrivit hem oksalat taşları için 2 si bir arada olan nadir mamalardan

Zumrutt00

geçmiş olsun. tecrübeli değilim ama oksalatta hills c/d reçete ediliyor diye biliyordum c/d kuru ve yaş mama. en iyisi veterinerinizi dinlemek tabiki

rabiaesim

idrarı çok asidikmiş. kuru mama olarak virbac yaş mama olarak royal canin s/o kullanıyorduk. direkt kısırlaştırılmış kedi mamasına geçmesi lazım evdeki struvit için olan malt vs ne varsa kullanmayı kesin dedi

Zumrutt00

virbacın böbrek için olanını kullanın dedi sanırım ?

rabiaesim

hayır proplan kısırlaştırılmış somonlu verdi.