Kedimin Girmesini İstemediğim Yerler Var Ama

talarece

ama kedim çok meraklı olduğu için sürekli oralara kaçıyor. nasıl eğitmeliyim?

8 CEVAP

ursaminor

böyle iyi niyetli cevaplara bayılıyorum ben :)

O kedi bir kere girmez, iki kere girmez ama üçüncüde girer. İnadına girer. Siz yokken fırsat kollayıp girer. Neden? Çünkü sadece yapabiliyor olmak bile onlar için yeterli bir neden :D

Ben bir şey fark ettim. Ne zaman benim istemediğim bir şey yapsa ve ben tepki versem, inatlaşıyor. Mutfak dolaplarının tepesine çıktığı için söyleniyorum ben (evet temizlemekten nefret ediyorum oraları, çıkmasa ayda bir silinecek. ama çıktığı için her hafta sonu silinmesi gerekiyor böööö). Ben kızdıkça daha çok çıkıyor-du... Ne zamanki kendi haline bıraktım, umursamadım artık eskisi kadar sık çıkmamaya başladı. Bunların özel bir huyu var sanırım, bam teline dokunmayı seviyorlar :D

aleyn

okurken koptum resmen örneklere bizimki de sabahları eşim işe giderken kapı açılınca kendini bi hışım apartmanın içine atıyor koştur koştur biz de peşinden üçer beşer atlıyorduk yakalamak için derken bi gün eşim başka bişey deneyelim dedi bu yine koştur koştur çıktı, arkasından kapıyı kapadık çıkmadık - ev epey üst katta her halükarda dış kapıdan önce yakalarız diye düşünüyoruz- 5 sn geçmeden kapının önünde içeri girmek için miyavlıyodu işte o zaman iyice anladık ki bi kedi için girilmesi gereken bi oda gidilmesi gereken bi yer yoktur açılması gereken kapalı bi kapı vardır :D

Elifoo

Ursaminore dibine kadar katılıyorum. Ben de salonda kuşlarıma özel bi alan yapmaya çalıştım ve bunun için de Miçoyu oraya sokmamaya çalışıyordum. Kapıyı açık gördüğünde o önde ben arkada koştura koştura yakalamaya çalışıyordum. Sonra bir iki kez bunu yapmadım yav git tamam napıyorsan yap dedim. Böyle bi durdu “gelsene bak gidiyorum salona” bakışı attı. Gitmedim. “Ee heyecanı kaçırdın ya” deyip oturdu aşağı. Sizin ruh halinizi direk kapıyor kediler. Heyecanlı bir şeylere zaten meraklılar bir de siz öyle huaa modunda tepki verince (en azından ben öyle yapınca) iş iyice oyuna dönüyordu. Siz de sakin kalmayı deneyin isterseniz belki işe yarar :)

Muzeyyennb

Genel de inat oluyorlar :D nereye girme dersen oraya giriyorlar yani bunun egıtmeyle alakasi olmadigini düşünüyorum. Fakat umursamaz kendi haline birakirsaniz yavas yavas o davranislari da sonecektir :)))

Cathorn

girmesini istemediğiniz yerlere kolonya dökün yada gül suyu bir yerde okumuştum ama denemedim yada girmesini İstemediğiniz yere çift taraflı bant veya başka kimyasal olmayan yapışkan bir şey yapıştırın kediler yapılan şeyleri sevmezlermiş

tefo1006

girmesini istemediğiniz yere kolonya dökün ve aynı zamanda gireceği anda kolonya kokusuyla beraber ses çıkarın. bu şekilde o bölgeye girmekten zamanla vazgeçecektir.

Birakin girsin meraktan bakiyor oralara bir sure sonra zaten girmeyi birakcaktir :)

Kjw

@aleyn Buna benzer bir olay benim başımada geldi,geçen yıl bebekken kapı açılınca her fırsatta kendini dışarı atardı bende koşarak peşinden çıkardım,kapıyı açmaya korkuyordum o derece ,sonra bir gün bu koştu üst kata kadar çıktı,ben gitmedim kapıda bekledim,bir baktım geliyor,içeri attı kendini sonra bir daha da çıkmadı....

Ve o bant yapıştırın kolonya dökün tarzı şeyler boş ve kendini kandırma biraz,bende yaptım evet çünkü ilk kedi sahibi olan herkes gibi tavsiyeleri denemek istedim ama zamanla yaşadıkça hiç gerek olmadığına karar verdim...Çünkü işe yaramıyor,sonunda pes eden siz oluyorsunuz ve sonrası ne oluyor kedide vazgeçiyor,inat bunlar ne kadar karşı olursan o kadar çok yapmayı istiyorlar.Umursamaz olunca,olayın heyecanı kaçıyor sanırım ilgilenmiyorlar.....