Lütfen Yardım Edin Kedim İshal Ve Sürekli Kusuyor

Meo00ew

Merhabalar 3 aylık çok enerjik olan kedim bir anda ishal ve kusma yaşamaya başladı. 2 veteriner değiştim. Tüm tahlilleri yapıldı bir şey çıkmadı. Serum bağlanıyor mide bulantısı için iğne yapılıyor. Eve getiriyorum yine aynı. 4 gündür her şeyi denedim hiç bir şey yemedi. Aniden kilo verdi. Normalde çok hareketli ve iştahlı bir tekir. Veteriner tavuk haşlamamı söyledi ama onu bile özenle küçük küçük yapmama rağmen asla yemiyor sadece suyunu içiyor. Aynı zamanda normal suyundan da fazlaca içiyor. Midesi boş olduğu içi artık sadece su şeklinde kusmaya başladı. Ne yapabilirim ? Artık psikolojim dayanmıyor çok canı yandı damar yolu açılırken kedim baya hırpalandı. Her tavsiyenizi dikkate alacağım. Yeter ki düzelsin artık uykularım kaçıyor. Görseller rahatsız edici olabilir. İlk kusması sarı ve biraz katıydı. Daha sonra sarı - yeşil olacak şekilde sıvı kusmaya başladı. Çok az yas mama yemişti. Dıskısına baktığımda sanki hiç sindirilmemiş gibi görebiliyorum. İlk kustugunda ot görünce ottan sandım ama maalesef değil :(

4 CEVAP

CilekLily

Ben de tam böyle bir konu için bu platforma giriş yapmıştım. Şu an dört aylık kızım gençlik hastalığı geçiriyor. Yatılı olarak bir veterinere verdim üç gündür veterinerde inanın ne yemek yiyorum ne su içiyorum ne uyku uyuyorum sürekli ağlıyorum. Bu belirtilerin tıpkısı aynısını benim kızım gösterdi kusma ishal kanlı ishal artık en son poposundan kan damlattığı yemek yemiyor Bizi bu süreçte çok hırpaladı suyunu içiyor içti suyu geri kusuyor şırıngayla ağzına mama veriyorum mamayı tekrar kusuyor safra kusuyor tüy kusuyor inanın çok zor bir dönem Allah yardımcınız olsun. Benim burada çok güvendiğim bir veteriner vardı belki İzmir’de yaşıyorsunuzdur sizi uyarayım tersane veteriner Kliniği bu veterinere çok güveniyordum çok ilgililerdi fakat ben iki aylık kızımı Gençlik hastalığı yüzünden kaybettim. Ve veteriner bize testinin yapıldığını diğer kızıma bulaşmayacağını söyledi. Bir gün boyunca veterinerde kaldı ve benim kızım ertesi sabah vefat etti. Evdeki kızımın durumu kötüleşince başka bir veterinere götürdüm gençlik hastalığı teşhisi konuldu orada. Bostanlı veteriner Kliniği. Orada gecenin on ikisinden ikisine kadar ağlaya ağlaya kızımın kolları acıya acıya hırpalanarak damar yolu açtık iğne yaptık vitamin verdik eve geldik fakat durum yine aynı oldu iki gün boyunca hiçbir şey yemedi kustu ishal çok kötü durumdaydı cansız yatıyordu yüzünün rengi bile yoktu . Yine gece apar topar aynı veterinere götürecektim fakat telefonlarımı açmayınca hemen hemen alternatif olarak başka bir veterinere götürdüm. Kızımın acilen yatış alınması gerektiğini ve serumla beslenmesi gerektiğini bağışıklığınız çok düşük olduğunu hayati riskinin çok yüksek olduğunu söylediler. Üç gün oldu kızım yavaş yavaş toparlıyor her gün görmeye gidiyorum Inanın sevdiği mamaları oyuncakları annesinin kokusunu alsın diye havluları neleri götürmedim o veteriner yollarına gidip gelirken neler yaşadığımı o kafamın dalgınlığını bir ben biliyorum. Size tavsiyem lütfen ama lütfen emin olana kadar götüre bildiğiniz her veterinere götürün. Yukarıda yazılan pozitiflik ihtimalinin çıkması 10 dakika sürüyor yorumu çok doğru. 10 dakika bile değil gerekirse 1 saat bekleyin. Çünkü benim şu an tedavi gören kızımın pozitifliği yaklaşık ertesi gün çıktı ama tüm belirtiler ve kan değerleri onu gösterdiği için hemen tedaviye başlandı yani teşhis doğruydu. Lütfen daha çok geç olmadan veterinere götürün ve yatılıya verin kızınızı. İzmir’deyseniz bana ulaşabilirsiniz. Size veteriner önerileri verebilirim gecenin bu saati oldu hala uyumuyorum hala kızımı düşünüyorum hala onun için ağlıyorum ve onun için dua ediyorum. Bu yorumum umarım size yardımcı olur lütfen siz de kızım için dua edin ben de sizin evladınız için dua edeceğim inşallah çok sağlıklı olacaklar :(

aslihan_e

Bugün veterinere, benzer nedenle gelen kişiye veteriner gençlik hastalığı testinde ilk on dakika bizi yanıltabiliyor, sonradan pozitife dönebiliyor, kediniz gençlik hastalığı geçiriyor olabilir demişti. Onun için de serum takıyorlar, probiyotik veriyorlar, başka bir şey yapamıyorlar. Bazıları bağışıklık yükseltici iğnelerden bahsediyordu, belki yazarlar buraya. Veterinere onu danışın ama her veterinerde görmedim. Allah sabır versin, çok zor yaşadıklarınız defalarca yaşadığım için biliyorum. Size tavsiyem güvenilir bir veterinere yatılı bırakın, gözünüzün önünde durdukça daha çok üzülürsünüz.

CilekLily

Veterinerin yaptigi bagisiklik ilaclari isminin tam yazilisini bilmiyorum zhylexis diye yazayim zayleksis diye okunuyor bir de Filgrastim doye bir igne. Maalesef kediniz mama yemeyi reddediyorsa evde yapabileceğiniz hiçbir şey yok mama yese bile mutlaka yatılı olarak veterinere götürün koldan alacağı serumlu vitaminlerle evde mama yiyip kusması aynı şeyi göstermeyecek muhtemelen yedigi mamaları da kusacak. Veteriner duruma göre ya sizi bir gün eve gönderir ya da direkt yatılı olarak alır yatılı olarak alma şansları varsa yatılı bırakın hem hem bu sizin mentaliniz için hem kediniz için daha sağlıklı

Mini2019

Bence korona için test yaptırın, muhtemelen korona atağı geçiriyordur. yakın zamanda aşı yaptırdınız mı ?
Bağışıklığını toplaması lazım. biyokimya baktırılması lazım ama Bu kadar kusmadan sonra zaten değerler alt üst çıkacaktır. onun için şu anda kan değerleri doğru sonuç vermez. Veteriner değiştirmeye gerek yok. aynı anda ishal olduğu için yabancı cismi eliyorum.. Serum bağlanacak, bağışıklık yükseltici verilecek ve bir süre veterinerde kalacak.. geçmiş olsun