Evdeki Kedilerim Birbirlerine Düşman Oldu.

Ebru-c

Daha önce yine sormuştum ama hala küsler ve giderek şiddetleniyor aralarındaki gerginlik.
Birbirlerine çok düşkün olan (kardeş) kedilerim son 6 7 aydır sürekli birbirlerine tıslayıp, saldırıyor. Hal böyle iken biz bir de sokakta terk edilmiş, yaraları çok, ölmek üzere olan bir kediyi daha sahiplendik. 12 gün oldu tedavileri sürdüğü için ayrı odalarda kalıyorlar. Birkaç güne tedavileri bitecek ve artık odadan çıkartacağım ama kendi aralarında bile küs olan kedilerime yeni sahiplendiğimiz kediyi nasıl alıştıracağım?

(Kardeş olanlar dişi kısır 2 yaşında, sokakta bulduğumuz erkek kısır 2 yaşında.)

5 CEVAP

Ebru-c

Ama benim kedilerim kendi içlerinde bile anlaşamayan kediler, bu durumu gözönünde tutarak değerlendirmeyin @sitedizayn

inci64

Bir hafta boyunca gunde 5 10 dakika yeni kediyi cantaya koyup digerlerinin yanina goturun cantadan cikarmayin. Bir hafta sonra yavas yavas kucaginizda tanistirin saldiginiz zaman yasmama verin birlikte yesinler oyun oynayin birlikte alismalari icin. Cok zor durum benim basimda daha fenasi var maalesef.

Poki

Feliway Friends Kedi Difüzör. Vetqom adlı sitede ürünü bulabilirsiniz. Bu forumda bu ürünü biri tavsiye etmişti geçenlerde, araştırdım belki işinize yarar bilmiyorum biraz pahalı bir ürün ama uzun zamandır geçmediğini söylediğiniz için bunu bir araştırmanızı öneririm.

sitedizayn

iki kısır erkek kedim var 4 ve 3 yaşındalar çok iyi anlaşıyorlar, bende 3. bir kedi düşünüyordum şimdi gözüm korktu.

Ebru-c

Evde feliway sprey, Vetqom calming şurup, coolkat difüzör, catnip sprey, vet's plus sakinleştirici tablet ve bir iki markanında sakinleştirici maltları mevcut. Çok agresif olduğu zamanlarda tüm tuşlara bassam bile fayda etmiyor.
Kardeş kedilerim birbirlerine düşman olmasalardı yeni üyemiz gomez'i kabul ettirmek daha kolay olabilirdi.
@inci64 size ne oldu?