Bonaccibo Kısır Kedi Maması Kaşıntı Ve Tüyü Dökermi

Merhaba kısır kedime bonaccibo kısır mama kullanıyordum göbeğinde ve kuyruk ucunda tüyleri döküldü ve pirelenmişti iç dış parazit yaptırdım advantage Multi pire kalmadı maması bittince acil olarak marketen şok tan kuru
mama aldım kedim severek yedi göbeğinde ve kuyruğunda tüyleri çıktı tekrar bonaccibo ya döndük ayni şekilde göbeği ve kuyrugunda tüyleri dökld kaşının üzerinde ve kaşınmaktan kaşın üzeri biraz kanamış bu mama mı yapıyor tüm bu sorunları yardımcı olurmusunuz ilk defa böyle bişey yaşıyorum ???

16 CEVAP

Poki

Ürünün içeriğindeki bir şeye karşı alerjisi var demek ki. diğer market mamasıyla kıyasladığınızda o mamada ne dokunmuş olabilir bulabilirsiniz belki. Genelde farklı bir protein çeşidi, tahıllardan biri veya gluten olabiliyor

sitedizayn

not: bonacibo kuzulu mamayı evdekilere ödül maması gibi veriyorum ama bir yandan da düşünüyorum tamamen bunu mu versem :) sanki aynı özelliklere sahip ithal mamalara boşuna 3 katı veriyormuşum gibi de düşünüyorum.

sitedizayn

kediniz kısır diye kısır maması kullanmak zorunda değilsiniz, kedinizde kilo sorunu yoksa fit görünüyorsa kaliteli herhangi bir mama kullanabilirsiniz.
ben bonacibo kuzulu çeşidini genel olarak sokak kedilerim için kullanıyorum ama evdeki kedilerimde seviyor onlara ödül maması gibi veriyorum 2 kısır erkek kedim var ve bu konu ile ilgili bonacibo ile yazıştım, kısır kedilere verilmesinde bir sorun yok dediler ama kilolu ise kısır mamasına geçin diye uyardılar. bonacibo kısır kedi maması tavukludur belkide kedinizin tavuğa allerjisi var, bonacibo kullanmak istiyorsanız kuzulu çeşidini deneyin.
zaten aynı mamayı Felicia HypoAllergenic Kuzu Etli Düşük Tahıllı Yetişkin Kedi Maması olarak başka bir firmada aynı fabrikada fason yaptırıp satıyor :)
https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/felicia-hypoallergenic-az-tahilli-kuzu-etli-yetiskin-kedi-mamasi-2kg.html
mama işleri böyledir.

AhsenAise

Kedinizin değerleri tam ise , bonacibo da ki değerler de üste binince vücuttan atilamayip alerji yapmış olabilir

Poki

kendimce farazi olarak değerlendirdiğimde kedinize dokunmayan mamadan ziyade dokunanan mamada: tavuk proteini,tavuk yağı, hamsi unu, karides unu, balık yağı tarzı şeyler var bunlar etken olabilir. bizim göremediğimiz belki de başka bir şeydir onu bilemiyorum. Tavsiyem; iki içeriği de veterinerinize göstermeniz. Belki araştırmışsınızdır ama yine de sizinle bir bağlantı paylaşıyorum belki okumak istersiniz yararı olur: https://blog.*******.com/kedilerde-gida-alerjisi-belirtileri-ve-tedavisi/#Kedilerde_gida_alerjisinin_nedenleri_nelerdir

Poki

Bağlantıyı başka siteden aldığım için sanırım banlandı ama "Kedilerde gıda alerjisi belirtileri ve tedavisi" diye aratırsanız p e t i b o m sitesinde bir yazı var tavsiye ederim

Ahsen haklısın sanırım söyledin gibi olmuş olabilir başka bir markaya gecsem iyi olucak

Bende şimdi baktım operasyondan sonra veteriner önerisiyle bir kaç ay Purina Cat Chow Tavuklu kullandık hiç sorun yaşamadık sonra içeriği daha güzel diye bonaccibo ya geçtik pirelerden sandım döklmeler mama bitince şoktan freecat aldım maaş yatana kadar ve bu mama bile iyi geldi tekrar bonaccibo aldım tekrar döklme me var

Purina Cat Chow Tavuk Etli Kısırlaştırılmış kedi
Mamanın içeriği:
Tahıllar, bitkisel protein ekstraktı(% 2,00 soya), et ve et türevleri, balık ve balık türevleri (% 2,00 somon), yağlar, katkı maddeleri, mineraller, maya

Mamanın Analizi:
Ham protein % 40,00, ham yağ % 12,00, nem % 9,50, ham selüloz % 2,50, kül % 8,00, kalsiyum % 1,30, fosfor % 1,30, vitamin A 12.000 IU/kg, vitamin D3 1200 IU/kg, vitamin E (tocopherol) 100 mg/kg, taurin 1200 mg/kg.

Free cat Biftekli Yetişkin Kediler icin :
icindekiler: islenmis Hayvansal Protein, Bugday Misr, Bonkalit, Bugday Kepegi, Hayvansal Yag, islenmis Sgr Protein(%15), Misur Gluteni, Pirinc.Ciger Aromas, Tuz, Keten Tohumu, Kuru Bira Mayasl, Vitamin Mineral Premix, Taurin (3a370), Dogal Koruyucular ve Antioksidanlar (E320 8 ?321).
Vitaminler: Vitamin A (3a672a), Vitamin D3(3a671), Vitamin E (3a700), Vitamin C (3a300), Vitamin B1 (3?821), ?2 (3?8251), B3 (Niasin-3a315), ?6 (3?831), ?12 (3?), B7(Biotin-3a880), B9(Folik Asit-3a316),Vitamin K3 (3a710).Kolin (3a890),Kalsiyum Pantotenat (3a841). Mineraller: Demir (3b103), iyot (3b202), Bakr (3b405), Manganez (3b502), Ginko (3b603), Selenyum (36802) Sodyum (11.4.2).

BonaCibo Adult Cat Light - Kısırlaştırılmış Kediler için Yetişkin Kedi Maması
İÇİNDEKİLER: Kurutulmuş Tavuk Proteini, Baldo Pirinç, Mısır, Rafine Tavuk Yağı, Hamsi Unu, Karides Unu, Bira Mayası, Hidrolize Tavuk Ciğeri, Hamsi Yağı, Nükleotit Maya Proteini, Mineraller, Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum.
Protein % 30,00yağ içeriği % 12,00ham kül % 7,00ham selüloz % 3,00omega 6 % 3,60omega 3 % 0,65 Beslenmeye bağlı ilaveler: Vitamin a 25000,00 ıu/kgvitamin d3 1500,00 ıu/kgvitamin e 150,00 mg/kgvitamin c 25,00 mg/kgtaurine 1800,00 mg/kgniyasin 50,00 mg/kgbakır (sülfat olarak) 18,00 mg/kgçinko (sülfat olarak) 95,00 mg/kgçinko (şelat olarak) 20,00 mg/kgmanganez (sülfat olarak) 30,00 mg/kgselenyum (selenit olarak) 0,30 mg/kgl-Karnitin 200

Sizce alerji yapan ne olabilir içeriği boş mama iyi geliyor içeriği dolu mama kötü hiç anlıyamadım ben bu mamaları 😔
acaba şunlar mı Prebiotik Mannan Oligo Sakkaritler, Deniz Yosunu, Avizeağacı Özütü, Kızılcık Tozu, Pisilyum.??

Ah ve kısırlaştırmadann önce kullandımız ve sorun yaşamadım mama Mystic Gurme Kedi Maması
Kurutulmuş tavuk eti, kurutulmuş kuzu eti , kurutulmuş balık (%40) kahve rengi pirinç, bezelye, nohut, patates, rafin tavuk yağı, bira mayası, hidrolize tavuk ciğeri, balık yağı, nükleotit maya proteini, mineraller, prebiotik manan oligo sakkaritler, deniz yosunu, avize ağacı özütü, zerdeçal kökü tozu, kabak, nar, havuç, yucca, pisilyum.
Besin Değerleri
Protein %32
Yağ %16
Ham Kül %5
Ham Selüloz %4
Nem %8
Omega 6 3.70
Omega 3 0.75
Selenyum 0.24 mg/kg
Organik Selenyum 0.24 mg/g
Magnezyum 0.065
Çinko 120 mg/kg
Fosfor 1
Sodyum 0.3
Potasyum 0.85
Vit A 25.000 IU/kg
Vit D 1500 IU/kg
Vit E 150 mg/kg
Vit C 25 mg/kg
Taurin 1800 mg/kg

Bebekliğinden beri hep tavuklu mama yedi reflex daha sonra 15kg mystic gurme kullandık ve kısırlaştırdık malesef kilo aldık opersyondan sonra tembeleşti çok iştahlıdır kısır mama daha iyi olucak evet feliciayada baktım ama bonacciboyla içeriği ayni yine sorun yaşamayalım diye durdum şimdilik

Bende öyle düşündüm yerli mamalara bakıyordum araştırmıştım bonaccibo,felicia,perfect ve mystic içerikleri bana göre iyi olanlardı bonacciboda kendi sitesinden alınması ve fiyat uygun diye ona geçtim ama olmadı malesef şimdi perfect ve mystic düşünüyorum belkide mystic kısır mama somonluya geçsem daha iyi olucak daha önce gurmesini kulandık sorun yaşamadım sadece dışkısı köt kokuyordu