Kedi Diş Eti Sorunu

BusraO

Merhaba , bahçemde baktığım kedimin dişeti sürekli enfeksiyon oluyor. İlk önce boğazındaki lenfler çok ciddi anlamda şişiyor. Püre halindeki yaş mamayi yerken bile bağırıyor. Veterinere götürdüm iki kez antibiyotik ve kortizon iğne yapıldı. Maalesef kısa sürede tekrarlıyor. Nerdeyse her ay bu şekilde oluyor. Dişlerinin çekilmesi gerekiyormuş . Bu süreci yaşayan çözüm bulan varsa bilgilendirebilir mi?

2 CEVAP

kang14

Benim de sokakta baktıgım kedi o haşde büyük ihtimal. Çünkü aylardır ara vererek antibiyorik kullanıyorum salyası bitiyor gibi duruyor ama sonra geri akmaya baslıyor. Kuru mama yiyemiyor. Yeri geliyor püreli yaş mamalaro bile zor yiyor kafasını sallayarak yiyor. Bu kedi kendine dpkundurmayan bir kedi. Tırnaklarıyla saldırıyor. Ama bu kedinin de dişleri cekilmeli. Sizin anlattıgınız durum ile bu kedinin durumu aynı gibi. Antibiyotik bir nebze rahatlatıyor evet ama çözüm olmuyor. Aylardır kurtulamadıysa dişlerin cekilmesi gerek evet en son care bu. Sizin elinize gelen bir kedi sanırıö o yüzden diş cekimi gerekliyse yaptırın derim ben. Çünkü bu sekilde beslenemediği için hastalıj üstüne hastalık gelecek ve aldıgı stresten de hastalıklar nükseder.

BusraO

Yorumunuz için teşekkür ederim , bir de bağırsak enfeksiyonu farkettim. Belki o da tetikliyor olabilir şimdilik bağırsak enfeksiyonunu tedavi ediyoruz