Hergün Yaş Mama Vermek Kedi Sağlığını Olumsuz Etkiler Mi?

Hattrick

Yaş mama ne sıkla verilebilir.

11 CEVAP

Fistikpasa

Eğer içeriği temiz ise yani kaliteli yaş mama ise her gün verilebilir, hatta imkan varsa sadece yaş mama ile bile beslenebilir kedi.

AhsenAise

Ev yapımı olursa , kediniz de severse harika olur , ambalaj mamalar en nihayetinde fabrikasyon,sizin evde yapacağınız kadar hijyenik,doğal ve sağlıklı değiller
Kuru mama zaten hiçbir hayvan için doğal/ doğru besin değil
Hatta besin bile degil

cemre5858

Yaş mamaların içeriğine dikkat etmek gerekiyor. Bazı yaş mamalarda çok şeker var, her gün verirseniz diş çürümesine neden olabilirsiniz.

rabiaesim

proplan kısırlaştırılmış somonlu konserve mama nasıldır

Mslna01

Yaş mama haftada bir idealdir yoksa dişleri zarar görebilir

yumik

Verdiğiniz mamaya bağlı. Mesela purina gourmet en bilineni ama şeker içeriyor hiç vermeseniz daha iyi. Benim kedim erkek olduğu için sulandırıp sık sık veririm üriner sağlık için. Schesir, nd, acana, nutri feline ve princess gold içeriği en temiz yaş mamalar onlardan verebilirsiniz.

Pnrdogan

Her gün az miktarda verilebilir. Mesela 80 grlik yas mamayi iki günde veriyorum ben. Ezme yaş mama alıyorum ılık suyla karıştırıp veriyorum. Kedim çorba şeklinde seviyor

sudeeyldiz

haftada 2 iyi bence

SevimliCadi

Mamanın içeriğine dikkat ettiğiniz sürece bir sorun teşkil edeceğini sanmıyorum. Şeker, zamk, tahıl, vs. içermeyen ve gerçek et oranı yüksek mamaları tercih edin. Acana, Schesir, N&D, Nutri Feline, Reflex Plus Essential tavsiye ederim.

Zaszczyt

Haftada 3 ya da 4 kez veriyorum ben. Destekleyici olarak.

Sürekli yaş mama vermek dişlerine ve diş etlerine zararlıymış, ayrıca yağlanmaya ve obeziteye sebep olabiliyormuş. Hatta kalitesiz olanlar direkt böbreklere zarar veriyormuş.

Kuru mama + iki günde 1 paket yaş mama yeterli ve dengeli bence.

Zumrutt00

kediden kediye göre değişir. kedide birtakım hastalıklar varsa örneğin idrar yolu gibi o zaman nem oranı yüksek olan bir diyet öneriliyor bazı hekimler tarafından. bazı dedim çünkü bazıları da yalnız kuru mama öneriyor o yüzden net bir şey yok ne yazıkki.