Kedim Depresyonda Mı Yoksa Hasta Mı

Beyzaa23

Merhaba kedimi 2 hafta önce sahiplendim 11 aylık Ankara kedisi daha önce hiç aşı falan yapılmamış iç dış parazit aşısı yaptım 1 hafta sonra sağ gözü şişti sonra sol gözü enfeksiyon kapmış antibiyotik iğnesi falan uyguladılar birde sprey verdiler onu kullanıyorum kedimle çok iyi anlaşıyorduk ama gözlerini temizliyorum diye uzak duruyor beni görünce kaçıyor eşimin kucağına falan gidiyor sevdiriyor ama benden kaçıyor koltuğun altına falan saklanıyor birde gözü açık uyuyor sanki 3 göz perdesi var gibi oluyor halsiz oyun eskisi gibi oynamıyor köyde yaşadığım için her zaman veterinere ulaşamıyorum maalesef sizce hasta mı yoksa depresyonda mı

2 CEVAP

aslihan_e

Belli ki hasta, hastalık öyle gözlerine vurur ama ne kadar ciddi bilemeyiz. Yemesi içmesi yerinde oldukça, kakası ishal değilse, kusma olmazsa endişe etmeyin. Kusarsa acil vete götürmeye çalışın. Et yedirmeye çalışın, bir yemek kaşığı bile yese etteki bir madde viral enfeksiyona karşı çok etkiliymiş.

Kediniz gözünü temizleyeceğinizi anladığı için kaçıyor tepki yani. Biz de taşıma çantasını ortaya koyduğumuzda kaçıyorlar mesela