Kedilerde Fip Teşhisi

Selamlar. Bir kediye Corona testi yapmadan sadece alb/glb değeri düşük diye fip denilebilir mi ? Corona testi yapılmadan fip denildi test yapılmadı bende test yapılmasını talep ettim . Kedide herhangi bir sıvı birikmesi mevcut değil sadece çok zayıf kilo vermiş baya .Bu konuda bilgisi olan var mı ?

5 CEVAP

sunnyv

Test yapmasını talep ettim demişsiniz sonuç ne oldu? Kan testinde şüphe varsa pcr ya da serolojik testler yapılması gerekir. Kesin teşhis için birden fazla testin kombinasyonu gerekir.

Biyokimya testi yapıldı alb glb yazan değer düşük çıktı. Onun dışında bir test yapılmadı Corona zaten pozitiftir dediler ve test yapmadılar anlayamadım açıkçası garip geldi bana . bende ısrarla test yapılsın diye tekrar söyledim yarına yapacaklarını söylediler bekliyorum şuan yarın gideceğim sonuçlar çıkınca

BusraO

Kuru ve nörolojik tipte sıvı birikmesi olmaz. Albumin globulin oranınin düşük olması en belirleyici faktör. Çok düşük ise muhtemelen sarilikta vardır. Kulakicleri en hızlı sararir , sonra dişeti ve patiler. Corona testinin önemi yok. Dün bir öneri paylaşmıştım , klavyeden fib diye yazmışım , yazımı okuyabilirsiniz

Evde kedim var eve alabilmek evdeki kedimi riske atmamak için Corona testinin yapılması gerekiyor . Şuan klinikte kalıyor stres oluyor. İlkte sarılık vardı şuan düzeldi çok şükür iyi . 20 gün oldu eve getirebilirsem daha iyi olacak orada çok fazla hasta kedi var Malesef.