Sokaktaki Kedim Hamile Ve Yaş Mama Bile Yemiyor

Merhaba sokakta bir kaç kedi bakıyorum ve birinin hamile olduğunu fark ettim ve ona özellikle dikkat ediyorum. Ancak ne baba verirsem vereyim yemiyor eskiden yediği mamaları da yemiyor. Belediye veterinerini çağırmaya çekiniyorum daha önceki bir ekdim çok hırçınlaşmıştı çünkü sizce ne yapmalıyım?

2 CEVAP

rabiaesim

doğum başlamiş olabilir mi bi koli gibi birşey ayarlasanız kuytuya, bebekleri kontrol etseniz yaşıyorlar mı elinizi karnında masaj yaparak gezdirin kıpırtı var mı diye, vajinal akıntı var mı kontrol edin. belki midesi bulanıyordur ilk kez doğum yapacak ise yer ayarlamayı bilmiyordur bazı hayvanlar acemi oluyorlar bi anda orta yerde bile doğum başlayabiliyor semptomların yabancısı oluyorlar

kedinin hamile olduğunu düşündüğümden bu yana 1 ay anca geçti ve karnı yeni büyüdü doğumu şimdi başlayamaz akıntı yok ve karnına çok dokunmamıştım yarın bakacağım ayrıca yaptığım yuvaya girmedi ve muhtemelen ilk kez doğuracak