Eve Yeni Kedi Gelecek Önerilerinizi Bekliyoruz

Sm_Ft

Merhaba,
Öncelikle sizler sayesinde buradan bilgilenebilmek bizim için çok kıymetli. Deteğinize teşekkür ederiz.

Evimizde bir kız evladımız(Zeyna) mevcut şuan. Bir vesile ile 2 dişi kedi daha eklenecek ailemize. Onlar anne - kız. Biz yeni gelecek kızlarımız ile evdeki kızımızı nasıl daha onların az stres olacağı bir şekilde alışmalarını sağlayabiliriz? Veterinerimiz ile kontakt halindeyiz ama sizlerden bu durumu deneyimleyen oldu ise veya bilgisi olan bar ise bize bilgilerinizi aktarabilirseniz seviniriz.
Teşekkür ederiz

2 CEVAP

Sm_Ft

🙄🙄🙄

CilekLily

Ben de sokaktan iki aylık bir yavru sahiplenmiştim ilk olarak evdeki kedimin yabancı bir koku alıp yerinin işgal olduğunu anlamaması için bitlerinden pirelerinden kurtulduğuna emin olduğumda kafesle kızımın bulunduğu yere götürüyordum koklamalar taslamalar hırlamalar oluyor kafesin üstüne yatmalar pati atmalar bunlar gün geçtikçe azaldı yaklaşık bir hafta sonra aynı tabaktan yaş mama verdim Ama her gün ikisini de sevip ellerimi yıkamadan kokularını karışmasını sağlıyordum kafesi ortaya getiriyordum birbirlerini tanımalarına izin veriyordum aynı kaptan mama hiç vermedim ama bunun da çok etkili olduğunu biliyorum öncelikle kokularını alışması lazım. Daha sonra geniş bir tabağa yaş mamayı koydum ikisi aynı anda yemeye başladılar evdeki kızım arada onu sıkıyor ısırıyordu. Ben bu şekilde bir yol izledim siz de böyle yapabilirsiniz. Şu an küçük kızım melek oldu.. veteriner suçu ve dikkatsizliği yüzünden sizinkilerin tüyleri kadar ömrü olsun, sağlıklı olsunlar 😪🙏