Karıncalar :((

Gul36

Kedimin maması ve suyu mutfağın kapalı balkonunda duruyordu ama yaz gelince doğal olarak karınca istilası başladı. Mamayı mutfağa aldım ama bu sefer de orada bir delik buldular. Birkaç gündür bildiğim çözümleri uygulamaya çalışıyorum (limon suyu, küflü limon, sirke gibi) ama bana mısın demiyor haylazlar. Mutlaka birkaç tane oluyor. Var mı bildiğiniz doğal bir çözüm?

20 CEVAP

Gul36

@kedimekim Çok teşekkür ederim, bir bakayım mama kaplarına da. :)

Gul36

Evet, çıktıkları yerleri biliyorum. Oralara tarçın koymayı da deneyeceğim. Sağ olun. :)

Elifoo

Tarçın koymayın lütfen, karıncaların ciğerlerine kaçıp boğuyor.. öldürecek değil de uzaklaştıracak bir çözüm bulsanız daha iyi olur :)

azizyavuzz

tebeşir yardımcı olur

Derdedermanim

Bence herkesin derdi bu konu ben tepsi koyuyorum mama altına onun altınada örtü pek gelmiyorlar ozaman birde sürekli mama bırakmıyorum kabta.