Anne Kedi Ne Zaman Kısırlaştırmalı

yumik

Bahçede baktığımız 2-3 yaşlarında dişi bir kedi var 3 kere doğum yaptı. Bir önceki doğumunda fırsat bulup kısırlaştıramadık emzirirken hamile kaldı. Şu an yavrular 1 haftalık ne zaman kısırlaştırmak doğru olur?

3 CEVAP

cemremio

Yavruları emzirmeyi kesince hemen kısırlaştıra bilirsiniz, yavrular yaklaşık 3 aylık kadar olduğunda

aslihan_e

Çocukları 2 aylık olunca falan kızgınlığa girerse 1 hafta-10 gün sonraya randevu alın, çiftleşip kızgınlıktan çıkınca kısırlaştırın. Tabi çocuklar iyice büyüyünce hâlâ kızgınlığa girmemişse götürüp yaptırırsınız. Sütten kesmeyi beklemek biraz sıkıntı, çoğu kedi en az 5 ay emzirebiliyor.

yumik

Teşekkürler cevaplarınız için