Her Kulağı Kırık Kedi Scottish Fold Mudur?

elosls

Kedimin kulağı kırık yani bakıldığında scottish fold ama annesi normal bi kedi babasının kulağı kırık.Scottish foldlar sanırım acı çekiyolarmış bu yüzden üzülüyorum.Her kulağı kırık kedi scottish olabilir mi bunu merak ediyorum.Bilen varsa cevaplayabilir mi☹️

5 CEVAP

sitedizayn

annesinin tekir olması belki genetik hastalıklarını baskılar, umarım babasından sadece kulaklarını almış olsun, safkan olsaydı hayatı daha zor olurdu, scottish fold kedilerin üretimi yasaklanmalı bence. birleşik krallık ve fransa da yasak.

aslihan_e

Kedinin kulağı kırıksa eklem sorunu var demektir, diğer kalptir böbrektir vs. genetik yatkınlıklar ayrı, evet onları taşıma riski azalır ama kulağı düz durmuyorsa eklemleri sağlıklı değil demektir, öyle olmasa düz dururdu. Bazı Scottishlerin sorunları daha büyük oluyor, sizinki en iyi ihtimalle sadece romatizma ağrıları yaşayacaktır. Kuyruğu ne kadar esnek değilse, bükülmekte zorlanıyorsa, o kadar sorunlu demektir. Sopa görünümü derler, ucu top gibi değişik durabilir. Yavruyken hemen belli olmayabiliyor, zaman geçtikçe esneklikleri azalabiliyor. Sizinkinin kuyruğu normal görünüyor şuan, severken falan ne kadar bükebilirse orta kısımlardan, ucundan, o kadar iyi. Bizimki bükemiyor mesela, sadece dipten bükülüyor, yine de bizimki de ucuz atlatmış, bazılarınınki hiç hareket edemez hale geliyor ama bizimki de normal kediler gibi değil asla, yükseğe çıkıp inerken zorlanıyor. İlk sahiplendiğimde çok daha kötüydü, bir yerden atlayınca yere yapışıyordu sonra bol bol kelle paça falan yedirdik, sade haşlanmış olarak, yapışkan kolajenli yerlerinden. En azından kurbanda falan fırsat olursa siz de yedirin. Bamya da yedirdik eklemlere iyi geliyor diye. Çok iyi geldi bence, önce hiç çıkamadığı yerlere çıkabilir oldu. Eskiden hep yatardı.

edadnmzr

Evet kediniz de scottish tekir kırması oluyor.

elosls

@edadnmzr anladım teşekkür ederim

elosls

@sitedizayn umarım öyledir teşekkür ederim