Kedide Egzama Tedavisi Nasıl Olur?

yu8888

merhabalar. bugün kedimde uzun süredir boyun kısmında iyileşmeyen kaşınan, o bölgedeki kıllarını döken bir yara vardı. ben mantar zannederek her zamanki gibi iyileşir zannettim ama iyileşmeyince veterinere götürdüm. veteriner egzama teşhisi koydu, daha küçük ama yayılabilir, kan testi kortizon tedavisi ve antibiyotik tedavisi ve bir şeyler daha yapılması gerektiğini söyledi. masrafları karşılayamadığım için henüz tedavisi yaptırmadım ancak veterinerin söyledikleri bana çok geldi. yani kedimin keyfi yerinde, iştahlı, her zamanki halinde. ben o bölgeye krem vs sürülürse geçer sanarken önüme bir sürü tedavi süreci konuldu. sağlıklı kedimin ağır tedavilerden geçip sağlığından olmasından korkuyorum. bu yüzden başka bir veterinere daha götürüp araştıracağım ancak merak ediyorum kedisinde egzama teşhisi konulan kullanıcıalrın tedavi süreçlerini merak etmekteyim, yorum paylaşırsanız çok sevinirim^^

1 CEVAP

sunnyv

Alerjiden de olabiliyor, parazitten de olabiliyor. Sebebi her ne ise tedavisi ona göre oluyor. Bu sürede ödül maması gibi farklı besinleri vermeyin. Maması kümes hayvanlı ise mama değişikliğine gidebilirsiniz. Evi ve özellikle kedinizin yatağını tuvaletini oyuncaklarını daha sık temizleyin. E vitamini ve omega-3 takviyeleri cilt hastalıklarına iyi geliyor ancak önce veterinize danışın. Evde uygulayacağınız tedavi yöntemleri sadece belirtileri hafifletebilir ancak tamamen tedavisi için egzamanın altında yatan nedeni bulmak ve veteriner eşliğinde tedavi süreçlerine uymak gerekiyor. Size farklı bir mama verebilir, özel şampuan ve kedinizin derisini nemlendirecek ürünler verebilir.