İç Parazit İçin Andazol Hap Kullanan Var Mı?

Patpatik

İç parazit için andazol hap kullanan var mı aranızda? Kullanılabilir mi kedilere?

7 CEVAP

sevila

Dışarıdaki kedilerde kullanıyorum kesinlikle etkili doz aşımına çok dikkat edin yaş mamaya katıp veriyorum öyle daha kolay tüketiyorlar

Patpatik

Eczaneden hap alıp kullanan arkadaşlar var mı?

AhsenAise

Evet kullanıyorum,ama şurup formunda olanı, kedinin kilosuna yaşına,sağlık durumuna göre hekiminiz dozu söyler verebilirsiniz elbette tedbir amaçlı yilde bir kaç kez veriyoruz, dışkıda yahut popoda parazit gördü iseniz daha etkili ( tüm parazit türleri üzerinde etkisi olan ) hekimlerde satılan tabletleri kullanmalisiniz

aslihan_e

Andazol kullanıyordum ama kedim tenya yumurtası döktüğünde ilacı verdiğim halde kurtlardan kurtulamadı, araştırınca Andazol'un etken maddesinin pire tenyaları üzerinde yeterince etkili olmadığını gördüm, diğer solucan türleri için çok etkili, pire kaynaklı oluşan tenyalar içinse Yomesan etkili, hapların ikisini bir yutturuyorum, ikisinin bir arada kullanımında sorun olmadığı bildirilmiş uzmanlar tarafından, birer çeyrek yetişkin kediye yetiyor, çok fazla parazit varsa yarım ancak döküyor. İkisini de güvenle kedilerde kullanabilirsiniz ama Andazol'da asla doz aşımına gitmeyin, kedilerde kemik iliğine zarar veriyordu sanırım, öyle bir riski vardı. Yetişkine yarımdan fazla vermeyin, çok zayıfsa çeyrekten fazla vermeyin. Yavrulara da çeyreğin yarısından fazla kullanılmamalı, 1 buçuk 2, 3 aylık bebeklerde tabi ki çok daha minik parça kullanılır. Bahsettiğim Andazol'un 200 mg olanı, 400 mg'lık olan var onda tabi ki yarı yarıya daha az kullanılır.

Patpatik

Aslıhan hanım veterinerinize sordunuz mu peki kullanabilirsiniz dedi mi?

Patpatik

Herhangi bir yan etki yapmıyor değil mi Sevila hanım

sevila

@Patpatik hic yapmadı hapı yetişkin veya yavruda bile çeyrek veriyorum 3 gün bu şekil çeyrek veriyorum 15 gün sonra tekrar çeyrek veriyorum