Geçmeyen İshal

Merhabalar 1.5-2 ay önce sokaktan eve getirdiğimiz sarman cinsi 3 aylık yavrumuz hala ishal. Gençlik, kanser, bulaşıcı hastalık tüm kan tahlilleri coronası temiz çıktı iç dış parazit + karması yapıldı gastro mamaya geçildi üzerine 1 hafta probiyotik kullandık ama yok geçmiyor ishali, saçma olansa iştahı acayip iyi, oyun oynuyor, suyunu içiyor normal bir kedi gibi lakin ishal hayvan 1 aydır… aldığımız büyük kafesin içerisinde bakmak zorunda kalıyoruz heryer kaka oluyor çıktığında rica ediyorum birisi bir çözüm yolu söylesin yoksa kafayı yiyeceğim

8 CEVAP

AlbayFatmanur

Eczaneden entero…germina kids alın her gün yarım içirin. Mucizeyi görün sonra.
Hayvan hastanesinde ki Prof söylemişti bunu büyün viral hastalıklarlarda ishalde kabızda kullanırım. Kullanmak isterseniz mesaj atın detaylı anlatırım ben.

aslihan_e

Hafif sulu kalacak şekilde pirinç ve tavuk göğsü haşlayın, robota muhallebi kıvamına gelene kadar çektirin, o şekilde kendisi yerse yesin, yemezse un süzgecinden kaşıkla bastırarak geçirin, şırınga ile ağzına az az sıkarak yedirin, birkaç gün o şekilde besleyin, başka bir şey vermeyin, kakası asla böyle sulu olmayacak emin olun, gittikçe düzelmeye başlar altında yatan farklı bir sorunu yoksa.

Zumrutt00

hills biome maması ishale yönelik. yaş mama seçeneği de var sadece veterinerlerde satılıyor

sitedizayn

royal canin sensible deneyin 400 gr lık paketleri var, yorumlarda ishale iyi geldiğini yazıyorlar

Öncelikle cevaplarınız için çok teşekkür ediyorum. Pirinçli kabaklı patatesli tavuklu mamayı denedim 1 hafta boyunca, normalde 3-4 günde etki etmesi gerekiyordu ama etmedi bende kestim çünkü baya suluydu kakası.. şu anda zaten gastro hills kedi maması kullanıyorum gerçi pek bi etkisini göremiyorum :( son iki gündür su alımını arttırmak için çay kaşığı kadar yaş mamaya bir kase su koyup veriyorum sabahtan akşama kadar bitirmiş oluyor kuru mamanın yanında, kakası siyahlaştı ama katılaşma hala yok ilaç denemedik daha 3.5-4 aylık oldu zayıf bi kedi ilacı nasıl kullanabilirim ölçüsü vs hakkında yanlışlık yapmak istemem bilgi verebilirseniz çok sevinirim 🙏🏻

Veteriner tavsiyesi ile hills gastro kullanıyorum sürekli mama değişimi yapıyorum az önce veterinerimle görüştüm bu seferde unıqe geçelim diyor 3 aylık kedi 4-5 kere mama değiştik artık mama değiştirmek istemiyorum para mı koparmaya çalışıyorlar yardımcı mı olmaya çalışıyorlar anlamıyorum mama değişimi ise zaten ishali tetikliyor e bir sonuçta yok nereye kadar böyle gidecek bilmiyorum tavsiyeniz içinde teşekkür ediyorum ama kesin sonuç alabileceğim ilaç öneriniz varsa daha iyi olur

sitedizayn

https://www.petlebi.com/kedi-urunleri/royal-canin-sensible-33-hassas-sindirim-sistemi-kedi-mamasi-2-kg.html
ben burdaki yorumlara bakarak bu mamadan aldım geçen hafta, sizde bakın isterseniz ona göre karar verin. veteriner zaten çözememiş, rafında ne varsa onu tavsiye ediyor. bu mamanın en iyi tarafı 400 gr lık deneme paketinin olması bana göre.

sitedizayn

aklıma gelmişken, mama taneleri küçük yavru kediler yiyebilir.