Merhabalar Erkek Kedim Sürekli Heryere Işıyor

Mahsare3

Merhabalar erkek kedim sürekli heryere ışıyor kısırlaştırırsan geçer dediler dün kısırlaştırdım Ama bugün yine yatağıma ışedi ne yapmam lazım biri bana yardımcı olabilir mi?

5 CEVAP

AhsenAise

Kısırlaştırma öncesi bu eylemi uzun süre yaptı ise alışkanlık haline gelmiştir
Sabırla ,bebek kediye öğretir gibi baştan tuvalet eğitimine başlayın
Bu süreç uzun olabilir pes etmeyin

buusracikk

Kısırlaştırma ameliyatından sonra idrar tutamama olabilir anesteziden aldığı ilaclardan dolayı. Tuvaletini yapacağını anladığınız an alıp tuvaletine götürün toparlandıktan sonra bırakır etrafa yapmayı. Benim erkek kedim de ameliyattan sonraki 2 gün boyunca sürekli kaçırıyordu yattığı yere bile. Yine de devam ederse kontrole götürün

cemremio

Bir süre işedi benim kide sonra bıraktı çok şükür, öyle operasyondan hemen sonra bitmiyor o iş, önce onu kabullenin de sonra hayal kırıklığı yaşamayın, veterinerimizde alışkanlık olarak bu durumun devam edebileceğini söylemişti, arada sıra da yaptı bizimki, çok şükür artık bitti

Simbambom

Çok mu yalnız kalıyor evde? Benim arkadaşımın da iki kedisi var biri dişi biri erkek. Ve arkadaşım da hem çalışıyor hem de gece de çıkmayı seviyor böyle olunca da çocuklar evde biraz fazla yalnız kalmış oluyor ve ne zaman böyle uzun yalnız kalsalar arkadaşımın yatağına işiyor, hiç şaşmaz. Belki sizinki de size bir mesaj vermek istiyordur

cemremio

Hanımefendinin kedisi yalnızlıktan değil alışkanlıktan yapıyor bence bu davranışı, bende günün 11_12 saati evde olmuyordum, kızgınlıga giren önce hiç bir yere yapmıyordu çişini, kızgınlıga girmesi ile her yere yapmaya başladı, operasyondan sonra bir süre yine devam etti bu durum ama öyle aşırı değil yani en fazla 5 kez falan yaptı sonra bitti