Kısırlaştırılmış Kedi Mamalarında Protein Oranı Kaç Olmalı

Mls2

Düşük protein oranlı mı iyidir iyiyse bildiğiniz memnun kaldığınız marka önerisi nedir

4 CEVAP

tengrist

Mamalardaki proteinin oranı değil, bu proteinin nereden karşılandığıdır önemli olan. Kediler zorunlu etçil ve ana besin kaynakları hayvansal protein ve yağ olan canlılardır

sitedizayn

kısır kedi mamalarında zaten protein oranı yüksek yağ oranı düşük olur, kısır kedi maması kullanmak zorunda da değilsiniz, kaliteli markalar mineral dengesini her kediye uygun olacak şekilde ayarlıyorlar, mama seçimi aslında bütçe ile ilgili, iyi bir bütçeniz varsa tahılsız mama olarak acana, orijen en iyileridir, bütçenize uymazsa proplan olabilir, çok iyi diyemem ama idare eder.

Zumrutt00

kedinizde herhangi bir idrar yolu problemi varsa düşük protein oranı önerilebilir ama bu konuda her halükarda bir veterinere danışmak gerek. eğer idrar yolu problemi hali hazırda bulunmuyorsa o zaman nasıl bir mama en iyisidir inanın bilmiyorum :)

kang14

Proteinden daha cok magnezyum,fosfor,kalsiyum ve kül oranı daha önemli ve içerisinde ki tuz oranı.