Kısırlaştırmadan Sonra Antibiyotik Kullanımı

Berra88

Dişi kedimi 2 gün önce kısırlaştırdık. Augmentin şurup verdiler günde 1,5ml sabah akşam verin diye. 5 gün sonra da kontrole gelin dediler. 5 gün antibiyotik ağır kaçar mı bünyesine? Az önce soru kısmında gördüm biri yazmıştı ki benim kedime 1 kere antibiyotik verdiler yormaya gerek yok deyip daha vermediler diye. O yüzden sormak istedim normal mi bu sizce?(bu arada kedim sağlıklı tahlilleri temiz çıktı yani)

5 CEVAP

aslihan_e

Dişi kediyse beş gün doğrudur, o bir gün verilen depo antibiyotiktir, normal antibiyotikler dişi kedi kısırlaştırdıktan sonra bir iki gün kullanıma uygun değil, yeterli olmaz. İnsanda da hayvanda da belirli gün antibiyotik kullanılması gerekiyor yumurtalık alındıktan sonra. Erkek olsa yine antibiyotik yapılıyor ama dişi kedi daha riskli.

Berra88

@aslihan_e çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız 🙏

sunnyv

Mide koruyucu verdi mi?

Berra88

Hayır mide koruyucu ne veriliyor mu ki hayvanlara

AlbayFatmanur

Mide koruyucu talep edin, antibiyotiği de o şekilde kullanın bence.
Antibiyotik kullanımında mide koruyucunun ben şart olduğunu düşünüyorum. Kusmaktan bulantıdan sıkıntı çeken çok kedi var antibiyotik dolayısıyla. Tabi hepsinin bünyesi bir değil ama risk risktir.
Antibiyotik zaten başlı başına ağır geliyor kedilere.