Acil!!! Kedimin Ciğerine Süt Kaçtı Memeyi Reddediyor

garfileo

1 haftalık kedimizin ciğerine süt kaçtı sürekli öksürmeye hapşırmaya başladı ve burnu tıkandı. Annesini emmeyi de bıraktı. Veteriner bu kadar küçük yavruya bir şey yapamam dedi. Biz de kedi süt tozu aldık en azından açlıktan ölmemesi için. Biberonla ağzına damlata damlata içirmeye çalışıyoruz ancak çok zor içiyor 10ml sütte ancak 2-3 ml midesine iniyordur. Her saat başı veriyorum ki ölmesin. Ancak her emmede ne kadar kaç ml içirirsek doyar bileniniz var mı acaba? Süt tozu paketinde yazmıyor. Kedi ciğere süt kaçması konusunda başka tavsiyeleriniz varsa onları da yazabilirsiniz. Çok çaresiziz :(

3 CEVAP

AhsenAise

Ciğerine süt kaçtı ve çıkaramadı ise o yavru nefes almak için mücadele ediyor olmalı ,nefes alamazken yemek nasıl yiyebilir
Önceliğiniz ciğere kaçan sütün hala orada olup olmadığını teşhis ettirmek çünkü enfeksiyona neden olabilir
Arka ayaklarından tutup baş aşağı sarkıtıp sırtına işaret parmağınız ile hafif hafif vurun varsa birşey çıkar

garfileo

Teşekkür ederim veteriner ancak ilaçla yoğun bakımda iyileşebileceğini söyledi hiç bakmadı başka bi vet. de aynısını dedi sırtını sıvazlıyorum ama pek rahatlamıyor, hemen önerinizi deniyorum belki baş aşağı faydası olur

aslihan_e

Süt kaçınca enfeksiyon gelişebiliyor, onun için antibiyotik vermek gerek, o kadar küçük bebeğe de verilemez. En az iki haftalık olmalı diye biliyorum.