Kedim Kısırlaştırma Ameliyatı Sonrası Yemek Yemiyor, Halsiz

6 yaşındaki dişi kedim 4 eylülde kısırlaştırma ameliyatı oldu 6 eylülde eve getirdik çok su içti sonrasında kaşıkla çok az yaş mama yedi sonraki günler hiç mama yemedi, 10 eylülde veterinere götürdüm röntgen baktılar gazı vardı aldılar antibiyotik yaptılar o gün de çok az yaş mama yedi. sonrasında yine hiç yememeye ve su içmemeye başladı. şırıngayla vermeye çalışıyorum yemiyor tıslıyor, tükürüyor. 15 farklı marka yaş mama denedim, gimcat macunları denedim, tavuk suyu denedim asla yemiyor su da içmiyor. veterinere götürdüm yine röntgen bakıldı birşey çıkmadı. kan bakıldı çok az enfeksiyon çıktı antibiyotik iğnesi oluyor 4 gündür ama hala hiçbirşey yiyip içmiyor. veteriner enfeksiyon yapmaz böyle diyor o da anlamadı neden olduğunu. yemediği için yarın veterinere bırakmak zorundayım ve 5 gün kalacak serum alması için. böyle bi durum yaşayan var mı veteriner bile açıklayamıyor çok korkuyorum 4 kilodan 3.5 kiloya düştü ve gözleri bile çok halsiz bakıyor. nabzı daha hızlı atıyor gibi

1 CEVAP

gamzegumus1

Merhabalar. Benim kedim de kısırlaştırma ameliyatından sonra yaklaşık 1 hafta hiçbir şey yiyip içmemişti. Ben de serum tedavisi aldırmıştım. Benim kedimin bağışıklığı çökmüştü ve sürekli midesi bulanıyordu. Yememesinin sebebi buydu. Yediğinde ise kusuyordu. Anestezide kullanılan ilaçlardan dolayı böyle bir yan etki olmuştu.
Bence başka bir veterinere götürebilirsiniz. Eğer kısırlaştırma yaptıedığınız veterinere götürüyorsanız hatalarını kabul etmek istemiyor olabilirler. Onun haricinde Hills’in hasta kediler için olsn bir yaş maması var onu şırıngayla çekip azar azar vermeyi deneyebilirsiniz. Çok geçmiş olsun