Annemin Her Gün Beslediği 5 Kediye Daha İyi Bir Mama Mı Vermeliyiz

HaydutveNazli

Merhaba, ben bekarken sokaktaki bütün kedileri beslerdim ama evlendiğimden beri annem rahatsız olduğu için sadece günde 2 kere kapının önündeki dişsiz sokak kedimizi beslemeye çıkıyor toplam 5 kediyi besliyor çünkü diğer kedileri dövüyorlar alanlarına almıyorlar. hepsi erkek sadece 1 tanesi kısır çok şükür güzel toparlandılar. properformance ve reflex denedim normaldi ilgileri 3 aydır mystic veriyorum çok seviyorlar ama içim rahat değil. Onlara dolaylı yoldan zarar vermek istemiyorum çünkü düzenli besleniyorlar. molly, reflex,bonacibo gibi bir seviye daha yüksek mamalar mı vermeliyim siz bu durumlarda nasıl yapıyorsunuz

4 CEVAP

aslihan_e

Bence daha pahalı mamaya bütçe ayırmak yerine karma aşı için bütçe ayırıp biriktirin ve karma aşılarını yaptırın. Gençlik hastalığı salgını gelirse en iyi mamayla da beslenmiş olsalar bir işe yaramıyor. Ondan sonra daha iyi mamayı düşünün derim.

sitedizayn

ben apartman yanından ayrılmayan 3 kedime bonacibo kuzulu veriyorum, ikisi siyah kardeşler, doğdukları günden beri burdalar, 10 aylık oldular, bir tanesi yetişkin 3 yaş civarı, hepsinin tüyleri parlıyor sağlıklılar :) kedi sayısı fazla olsaydı mito alırdım, evdeki iki kedimde bonacibo çok seviyor onlarında ödül maması, içerik olarak çok daha pahalıya satılan mamalardan daha iyi bence.

AhsenAise

Bonacibo yavru ,ve Kuzulu olanı , reflex plus serisi kullanabilirsiniz

Zumrutt00

sokak kedileri kanımca protein yağ lif oranı yüksek mamalar yemeli. lif oranı yüksek olmalı çünkü kıl yumağı için malt yiyemiyorlar. bunun için çevredeki otları yiyorlarsa da ne kadar etkisi oluyor onu bilemiyorum.