Kedim Kulağını Kaşımaktan Yara Yaptı. Ne Olabilir?

Donesylms

Kulak içine kadar kasıyor dışını da yara yapmış. Dış paraziti bir ay gecikti maddi durumlar yüzünden.
Sizce sebebi ne olabilir çocuk sürekli kaşınıyor.

5 CEVAP

AlbayFatmanur

Kulak uyuzu olabilir, mantar olabilir. Alerjik olabilir, olabilir de olabilir :)) vet. Görmesi lazım

sitedizayn

öncelikle yakalık takın kaşımasını engelleyin, veterinere gidemiyorsanız en azından gidene kadar batikon veya cyristalin ile temizleyin, batikon kuruduktan sonra travazol sürebilirsiniz. hiç yoktan iyidir.

aslihan_e

Eczaneden küçük boy damlalıklı gliserin alın, hem dış kısma sürün hem içine iki üç damla damlatın, uyuz da varsa iyi gelir, mantar ya da baktereenfeksiyon varsa da, kir birikmesi varsa onu da çıkarır. Birkaç gün kullanın.

Benim kedimin kulağı da aynı böyle çizik olmuştu kaşıya kaşıya
Vete gösterdik baktı o da
Kulağında kir koku vs yoktu
Ozon yağı ile sabah akşam temizle dedi
Düzeldi kaşımasıda geçti

Donesylms

Çok teşekkür ederim tavsiyeleriniz icin