Sokakta Baktığım Yavru Kedinin Omuz Kısmında Deri Altımda Yumru Fark Ettim

Merhaba;
Baktığım yavru kedinin omzunun üst kısmında hareket eden bir cevizden biraz küçük bir yumru fark ettim, derinin altında. Biraz süre geçtiğinde minik bir tane de omuz altında fark ettim. Sizce neden olmus olabilir? Herhangi bir halsizliği yok iştahı yerinde ve galiba büyüyor bu yumru

3 CEVAP

feyzatig

fıtık olabilir ama emin değilim ben aynı sorunla karşılaştığımda yavru kedinin karnının biraz altında bir yumruydu ve büyüyordu. veterinere götürdüm fıtık ameliyatla alındı. halsizlik iştahsızlık yapmamıştı aynı şekilde

Peki omuzda olabilir mi fıtık? Tam omzunun üstünde bir tane büyük altında bir tane kücük var

aslihan_e

Apse olabilir, hızlıca büyüyüp patlar. Yumuşak mı? Başlangıçta sert olur apseyse sonra iyice yumuşamaya başlar. Tümör değildir diye umut ediyorum. Lenf bezleri de apse yapmış olabilir.