Fip Hastası Kedim Hiçbir Şey Yemiyor

Beybibeb

Kedim iki gündür çok iştahsız ne yaş mama ne de kuru mama yiyor. Zorla ağzına bir şeyler sokuşturuyorum. Haliyle tedavisi için kullandığımız haplar da boş midesini rahatsız ediyor ve kusuyor. Bir şeyler yemesini nasıl sağlarım?
Not: Tedavi 45 gün sürecek ve 12.günündeyiz.

5 CEVAP

Zumrutt00

şırınga ile yaş mamayı sulandırıp ağzından mama vermeniz gerekli. bir şeyler yemesi lazım ki ilaç fayda etsin. kediye nasıl ilaç içirilir adlı videolar var izleyebilirsiniz. ya da her gün veterinere gidiyorsunuz zaten iğne için değil mi? o zaman veteriner size nasıl ilaç içirildiğini göstersin siz de evde uygulamaya çalışırsınız

Zumrutt00

gourmet püre şeklinde olanı su ile karıştırabilirsiniz

Beybibeb

@Zumrut00 hayır yeni bir ilaç var hap şeklinde adı eidd sabah akşam ikişer tane onu kullanıyoruz. İlacını içiriyoruz sorun yok ama mama yemek istemiyor ağzına enjektörle sıktıklarımı da diliyle dışarıya itiyor.

Zumrutt00

fip tedavisi 84 gün sürmüyor mu?

Beybibeb

@Zumrutt00 hayır o enjeksiyon tedavisi, bu yeni bir tedavi kuru fip için tedavi süresi 45 gün ve hap şeklinde. İlacın adı eidd.