Kedim Ödül Ve Yaş Mamalarını Yemiyor?

sudeeyldiz

denemedigim marka ve cesit kalmadi corbasindan sutune butun cesitleriyle yas mama odul mamasi malt multivitamin aliyorum 4 5 kere yalayip birakiyor sadece wanpynin sıvı odul mamasini yiyor napicam

4 CEVAP

Berra88

Yaş mamayı kimisi haftada bir öneriyor kimisi de çok verilmez dişleri çürür diyor o yüzden ödül ve yaş mama yemesi aşırı önemli değil ama düzenli olarak maltlarını yemesi çok önemli. Benim kedim de biraz seçiciydi şimdi catjoyun multivitamin ve hairball maltını yiyor belki onu tavsiye edebilirim. Olmadı alıp patisine ağzının kenarına sürün veya damağına sürün mecburen yemek zorunda kalır

sudeeyldiz

@Berra88 gimcatin vitaminiyle maltindan yiyo ama onlar yas mamayla ayni degil iste sadece kuru mamayla yeteri kadar vitamin almiyo sanki

Berra88

Kaliteli bir kuru mamaysa sorun olmaz. Her marka yaş mama denediyseniz ve sevmemişse kendiniz evde yapmayı düşündünüz mü birkaç tarif görmüştüm belki bir ihtimal onu sever bilemedim şimdi

sitedizayn

yaş mamalarda vitamin yok zaten %80 su, ben yaş mamayı susuz kalmasınlar diye veriyorum, herhangi bir besin değeri olduğundan değil. evde tavuk, balık, et, ciğer gibi hayvansal ürünler haşlayıp verin yerse iyi olur. mümkün olsa ne yaş nede kuru mama alırım ama benimkiler ev yapımı yemiyorlar, mecbur alıyorum.