Eve Gelen İkinci Kedi İle Anlaşmazlık

berkesavran

Yaklaşık 4 yıl evimize bir kedi aldık. İlk kedimiz bulunduğumuz bölgenin küçüklüğüyle de dışarıya çıkmaya başladı. Sabah gider akşamüstü gelir. Derken yaklaşık on gün önce apartmanımızın arka bahçesinde yaralanmış halsiz yaklaşık bir aylık bir kedi yavrusu bulduk. Ölmemesi için evimize aldık derken ilk kedimize bağlı olarak evde kalıp kalmamasına karar vericektik. Eve aldığımızdan beri ilk kedimiz agresifleşti, diğer yavru kediden kaçar ona tıslar oldu. Her iki kedide ayrı odalarda duruyor arada karşılaştıklarında 3.5-4 yaşındaki kedimiz küçüğe tıslayıp kaçıyor. Sizce ne yapmalıyız alışmaları için daha çok zaman vermeli miyiz? Yoksa yavru için yeni bir yuva mı aramalıyız? İlk kedimiz erkek ve kısır, yavru ise kız. Şimdiden çok teşekkür ederim.

6 CEVAP

Muzeyyennb

Disariya çıkarırken kedinizi kattiginiz canta veya kafesine katin her ikisini de ayri ayri. Karsi karşıya getirin oyle dursunlar.Zaten zamanla alisacaktir her gun bunu yapin ki sorun olmasin

ursaminor

katmak nasıl bir fiil? :)

Koku çözüm olur. Kediler kokulara göre yaşar. Birinin yattığı yatakta diğerinin yatmasını sağlamalısınız ki kokularına alışsınlar birbirlerinin. Sanırım katmak fiiliyle bu denmek istenmiş :)

Ece5

Sema arkadaşa katılıyorum aynısı bizede oldu iki tıslayıp iki pati attılar sonra beraber uyudular
Hayvan alemi insanoğlu gibi değil asla zarar vermemesi gerektiğini biliyo ama korktugu için oda mecbur kendini koruyo
Hiç merak etmeyin cok iyi anlaşıcaklar gözlemleyin cok kavga eder döver gibi olursa uyarırsınız daha sonra aynısını yapmacaktır sabır en büyük ilac
6 ay kapılar kapalı yaşadık 3.kedimiz geldiğinde hepsi yetişkinlerdi sonra yeter ya dedim nereye kadar actım kapıları iki tıs pıs iki dövüşme şimdi umursamıyolar can ciğer olmadılar ama takılmıyolar beraber cünkü diğer ikisi kardeş gibiydi bu kız sonradan geldi:)

SemaKorkmaz

Biz iki kedimizi birbirine alıştırmak için 1-2 gün birini odada birini salonda tuttuk daha sonra kapının altından koklaşmaya birbirlerine pati uzatmaya başladılar biz de kapıyı açtık biraz tısladılar sonra yavaş yavaş yaklaşarak koklaştılar ve artık muhteşem kardeşler :D Daha sonra 2 ay misafir olan bir kızımız olmuştu onu da bu şekilde alıştırdık

berkesavran

Çok teşekkür ederim yardımlarınız için bugün kapının altından baktırmaya çalışıcam

Derdedermanim

10 güne alışır beraber yatar birbirlerini yalarlar.