Kedi Gelişimi

Kedim 4 aylık ve 2 kilo sizce normal mi?

7 CEVAP

Heiter

@ursaminor buna benzer bir soruya cevaben güzel bir grafik paylaşmıştı. Belki bu gönderiyi görüp tekrar paylaşır. Temelde şöyle özetleyeyim: Kilo, kedinin ırkına ve cinsiyetine göre değişen bir kavram. Önemli olan kedinizin fit olup olmaması. Yani sarkan bir göbek olmamalı mesela ya da kedinize yukarıdan baktığınızda kalçasına yakın olan göbek bölgesinin içeriye doğru göçük bir görüntüsünün olmaması gerekiyor. Yoksa rakamlara fazla takılmayın. Sorunuza daha iyi cevap verebilmemiz için, kedinizin hem yandan hem de üstten bir görüntüsünü paylaşmanızı öneririm.

cngzhnhh

Normal gibi

aysegunerr

Biraz kilolu sanırım. Özellikle dişiyse tombiktir

Elifoo

Bence gayet normal :) aslında bunu siz de anlayabilirsiniz hareketlerinden yemesinden içmesinden. Eğer gayet hareketliyse ve yemede problem yaşamıyorsa sağlığında da bir sıkıntı yoksa rahat olabilirsiniz :) bizimki 4 aylıkken 3 kiloydu :)

Evet dişi ama aksine zayıf gibi duruyor

Aşırı haraketli ve yemesinide ben zorluyorum yoksa iştahı fazla yok veterinerimiz hava sıcaklığından olduğunu söylüyor zayıf geldi biraz gözüme onun icin birde size danışayım dedim :)

Derdedermanim

evet