Kedim Dişlerini Fırçalatmıyor, Alternatif Yol Arıyorum

Merhabalar kedim yaklaşık 3 yaşında ve dişlerini fırçalatmıyor, aşırı zor fırçalamak ve hafiften iltihaplanma var diş etinde. Suya katılan solüsyonlardan varmış, hem diş eti sağlığı için hemde dişleri için iyi olan solüsyon önerir misiniz

1 CEVAP

sunnyv

Fırçalamamanın zararını uzun vadede diş kaybı ile görebilirsiniz hatta kalp ve böbrek hastalıkları gibi sağlık sorunlarına da sebep olabilir. Düzenli bir rutini yoksa başta bir süre çok zorlanırsınız ama pes etmeden her gün yaparsanız iki hafta ile bir ay arası fırçalatmaya alışır. Fırçalamaları hep aynı zaman diliminde yaparsanız düzeni anlar. Bu zamanı onun uykulu olduğu saatlerden seçerseniz de daha az yorulursunuz. Fırçalamadan hemen sonra da sevdiği bir ödül maması verirseniz de fırçalama kedinizde pozitif yer edinir ve stres olmaz. Fırçalamaya tamamen alıştığında da her gün yerine haftada iki ya da üçe indirebilirsiniz ama tabiki en sağlıklısı hayatı boyunca her gün dişlerinin fırçalanması.