Kedimin Çenesindeki Siyah Şeyler Nedir

Kedimin cenesinde siyah siyah şeyler var sildigim zaman çıkıyor ama tam olarak temizleyemiyorum mikroskopla baktım hareket eden herhangi birşey yok veterinere gitmem gerekiyor mu başına gelen var mı

3 CEVAP

Berra88

Çene aknesine benziyor

O nedir tedavi için ne yapmam gerekiyor

Berra88

Yaygın görülen bir cilt rahatsızlığı ama temizliğine dikkat edilmezse enfeksiyona falan yol açabilir. Hijyenden, plastik mama kaplarından, kedinin bağışıklık sistemi sorunlarından vb birçok şeyden olmuş olabilir. Bizim kedimizde de var uzun zamandır seramik mama ve su kabı kullanıp crystalin solüsyon ile temizlediğim halde devam ediyor. Pire tarağı ile (ince yapıda olduğu için akneleri topluyor) almaya çalışıyorum temizliyorum. Veterinerimiz şimdi bi krem-jel gibi birşey gelecek onu kullanırsınız dedi ben de onu bekliyorum hala. Siz öncelikle isterseniz bi vete danışın belki bir krem solüsyon ilaç falan verir, sonra mama kabıydı temizliğiydi falan evde ilgilenirsiniz