Göz Temizleme Solüsyonu

melekkdmr

kedimin cinsinden dolayı da olduğunu düşünüyorum (persian) sürekli tekrar eden bir göz akıntısı var ilk basta vet prive kullanıyordum ama pek bi etkisini görmeyince crystaline gectim çok tercih edildiği için bununda pek bi etkisini göremedim maalesef ki farklı bi solüsyon öneriniz var mı ?

2 CEVAP

melekkdmr

aay cok tesekkür ederim bu kadar detayli anlattıgınız için bir de onu deneyeyim umarım bende çözüm alırım

aslihan_e

Benim Scottishfold kedimin tek gözünde geçmeyen akıntı vardı, dekort göz damlasının şişesinin içine iki damla batikon damlatıp karıştırıp bir hafta uyguladım, kalıcı olarak geçti akıntı. Önce göz temizleme solüsyonu, göz damlaları, merhemler etki etmiyordu. Batikonu karıştırma nedenimiz mikropları da öldürsün çünkü damla mikrop öldürücü değil ama bir ya da iki damladan fazlası asla karıştırılmaz. Bazen virüs kedilerin gözünün içine yerleşebiliyor, antibakteriyel damlalar işe yaramıyor, batikon virüs öldürdüğü için gerekli. Tabi batikonu direkt damlatsak kediyi kör eder, bir şişe dekort göz damlasını açıp bir iki damla karıştırıyoruz. İçine batikon karıştırılınca buzdolabının alt gözünde muhafaza ediliyor. Ama siyah kedimin gözündeki akıntıyı geçirmedi, onda düzenli kullanmadım ondan da olabilir, tekrar düzenli kullanmayı deneyeceğim. Yine de kedinizde deneyin derim, benim scottishimde mucize oluşturdu. Kedimi sahipleneli bir yıl oldu, bir yıldır geldiğinden beri akıyordu gözü. Eczaneden alınıyor Dekort damla. Uzman veterinerler öneriyor.