Kedimin İki Kulağında Kabuklanma Var

Vega1x

Kedimin iki kulağında da hafif tüy dökülmesi ve kabuklanma olduğunu gördüm. Ama herhangi bir dikkat çeken kaşınması vs olmamıştı. Mantar da yaşamıştı daha önce ve o böyle değildi, mantar değil muhtemelen. Egzama mıdır acaba? Yakın zamanda veterinere götüremeyecek durumdayım o yüzden buraya yazıp evde bir şeyler yapabilir miyim diye sormak istiyorum.

1 CEVAP

aslihan_e

Eczaneden küçük gliserin alın, oralara sürün. Mantara, egzamaya iyi geliyor. Patisiyle yalarsa da sorun olmaz, bazı kedi boğaz spreylerine de gliserin koyuyorlar.