Alt Karında Şişlik/Sarkma

Alinlin

Merhabalar,

Kedimin son zamanlarda iştahı artmıştı. Kilo alımı oldu, olabildiği kadar kontrol ettim. Şimdi görüyorum ki sanki o hafif aldigi kilodan farklı bir şişlik oluştu alt karında. Resmini ekliyorum. Acil durum mudur sizce? 7/24 bir yer ariyorum bi ysndan sormak istedim. Yemeğinde dışkılamasinda problem yok şimdilik. Sadece farkettigim eğilip poposunu temizlerken zorlanıyor syrica bacaklarını ısıra ısıra yaliyor temizliyor. Aslında her zaman yaptığı şeyler ama arttı gibi geldi.

Özellikle çömelme yaptığında sarkikligi çok belli oluyor. Tam çekemedim ama anlaşılıyor sanırım.

Şimdiden teşekkürler herkese.

1 CEVAP

rebelone

Sarman kedilerde olabiliyor. Tam adını unuttum ama bişey kesesi deniliyor. Kilolu kedilerde daha belirgin aşağı sarkan sağa sola sallanan yumuşak dokulu bir çıkıntı gibi. Eğer anlattığım şekilde ise endişelenmenize gerek yok ama şişlik gergin ve sert yapıdaysa dokunduğunuz da kediniz huzursuz oluyorsa veterinere mutlaka gösterin