Kedim 8 Aylık Koyu Renkli İshal Sorunu Var

Suzansuzii

Merhaba , kedim 8 aylık royal kanin kitten dan nd narlı tavuklu tanımsız ama almıştım baya araştırarak , ancak yediğinden beri dıskısı çok koyuydu bunun mama renginden olabileceg söylendi ancak şimdi de koyu renk ishal problemi başladı , mamayı yeni ve büyük almıştım sizce ne yapmalıyım yeni mamayla beraber karıştırıp vermeli miyim? Böyl bi sorun yaşayan oldu mu

5 CEVAP

yumik

Yeniymiş aslında mamadan da olabilir, kademeli mi geçiş yaptınız? Tahıllıdan tahılsıza geçiş yaptığınız için 1.5-2 hafta karışık vermeniz daha iyi olurdu

yumik

Nd'de koyu renk dışkı oluyo ama ishal yeni olduysa mama kaynaklı olmayabilir. Ne kadardır kullanıyosunuz mamayı?

Belki parazit vardır benim kedim ishaldi tavuk pilav haşladık geçmedi parazit aşısını yaptırdık geçti

Suzansuzii

Dört beş gün oldu , ilk 2- 3 gün yoktu sadece koyu dıskıydi. Haşlanmış patates felan verebilir miyim sizce

Zumrutt00

yeni mama eski mama karıştırarak kademeli olarak minimum 7 gün verilmeli. ilk gün yüzde25 eski mama 75 yeni mama, ikinci gün de aynı, üçüncü gün yüzde 50 eski mama yüzde 50 yeni mama, dördüncü gün de 50 50, beşinci gün yüzde 75 yeni mama yüzde 25 eski mama. tahıllıdan tahılsıza geçişte arkadaşımızın da dediği gibi 2 hafta eski ile yeni mama karıştırılarak verilse iyi olur