Dertler Tasalar

Jean

Arkadaşlar, benim kedim dört yaşında. Sahiplendiğim zaman ailemden ayrı evdeydim, yalnız yaşıyordum. Ailemle aynı şehirde değildim. Sonra iş dolayısıyla şehir değiştirdim ve ailemin yanına yerleştim bir yıl kadar ailemle kaldım, bu süreçte kedimin başına gelmedik kalmadı. Ailemi defalarca uyarmama rağmen yerde ip, lastik, poşet, iğne, zeytin çekirdeği gibi şeyler olmasın kedim yutar diye diye bezdim, usandım, onlar da bezdi. Üstelik camlarda da file yoktu kedimi odaya kapatıyordum öyle açıyorlardı, sürekli camı o dışarıdayken açmayın, dış kapıyı açarken dikkat edin kaçmasın diye diye bir hal olmuştum ve sürekli bu nedenden tartışıyorduk. Velhasıl kelam ailemleyken kedim bir defa 1 metreden uzun ip yuttu, bir kere ise avuç içi uzunluğunda bir ip yuttu, bir kere ise annem banyoyu çamaşırsuyuyla yıkamış kapıyı da açık unutmuş kedim gidip üstüne basmış ve patileri hep yara olmuştu, bir süre başında koniyle tedavi gördük. Sürekli evde kavga kıyamet. Annem de babam da sen kedin için sürekli bizimle kavga ediyorsun, ne yapalım unutuyoruz, dalgınlığımıza geliyor, biz de çok seviyoruz falan derdi sürekli. En sonunda yanlarından ayrıldım ve yine yalnız yaşamaya başladım. Ailem de ara sıra geliyor birkaç hafta kalıyor, ben diken üstünde oluyorum. İki haftadır bendeler ve ben işten sırf bu yüzden yıllık izin aldım, yoğurttan ağzım defalarca yanınca onlara güvenim kalmadı. Kaldıki yine görmesem kedimin yutacağı kaç ipi, lastiği ortalıkta bıraktıklarını gördüm bu kez de yine kavga kıyamet. Ben gerçekten çok usandım, aileme ne kadar söylesem de sanki bir kulaklarından giriyor, diğerinden çıkıyor. Yani dikkat de ediyorlar ama yine de böyle şeylerle karşılaşıyorum ne yapacağımı bilmiyorum, bezdim. Annem de bezdi onun annesiyle aynı şehirdeyim şu an oraya gideceğini söyledi, valizini topladı gitti. Ya ben kötü evlat mıyım, ne yapayım, bir yandan çalışmak zorundayım hayatımı idame ettirmek için, bir yandan bir can bana emanet, bir yandan onun için ailemle aram bozuluyor ha bire.

3 CEVAP

Jean

Sadece içimi dökmek istedim, belki benim gibi birileri vardır, içime su serpilir

Jean

Bu esnada kedim yuttuğu ipler dolayısıyla 2 yıla yakındır kabızlık problemi çekiyor. Bağırsakları hasar görmüş

Zumrutt00

böyle şeyler yaşayan bir sürü kişi var. kediler bize emanet tabiki onlara bir şey olmaması için etrafımızdaki kişilerin de dikkatli olması şart. kedinin yuttuğu küçük bir ip bile onun yaşamına mal olabilir. çamaşır suyu keza kedilere çok zararlı. kediler patilerini sürekli yalar çamaşır suyu da yalamış oluyor dolaylı olarak.. kedinizin bunları yaşamak zorunda kaldığı için çok üzüldüm. ama sizin gibi bir sahibi olduğu için çok şanslı :)