Kedimle Başım Dertte

Nesleyan

Selam Herkese. Ben bu kedim dışarı çıksın mı çıkmasın mı mevzularından çok darlandım.İki tane kedim var. Kısırlar. Etrafı ormanla çevrili bir sitede yaşıyoruz. Erkek kedimi gençlik hastalığından kurtardık. Ayrıca corona sı var.
Avcı bir kedi. Hep bişeyler avlama peşinde. Dışarı çıkp eve gelmeye alışkın. Fakat sürekli başına bişey geliyor. Bişeyler yiyor ishal oluyor. Yılan oldugundan şüphelendiğimiz bir ısırıkla eve gelmişti tedavisi yapıldı. Diğeri dişi. Kavgacı bişey o da. Köpek gibi evin etrafında bi kedi görse delirip kavga ediyor.
İçerde bırakmaya gönlüm razı olmuyor. Dışarı çıkarınca iki saniye rahat nefes alamıyorum başlarına bişey gelecek diye.
Ne yapayım , nasıl davranayım bilemedim. Vicdan azabı ve korku arasında sıkışıp kaldım. Aynı şeyleri yaşayanlar varmı, nasıl başa çıkıyolar duymak istedim. Sevgiler

2 CEVAP

Kedi gezdirme tasması alıp kedinizi kendi gözetiminiz altında çıkartabilirsiniz dışarı bence

Derdedermanim

Kediniz baştan beri dışarı çıkmamalıydı corona virüsünü nerden kaptı ? şuan dışardaki kedilerede corona bulaştırıyor fibe dönüşüp ölenler için veballisiniz açıkca ifade etmeliyim sokak kedileri iyi beslenmiyor ve hastalıklara daha açıklar ayrıca kedinizede bulaşabilecek farklı virüslerde sokak kedilerinde bulunabilir felv gibi bu hususta malesef 50 fırın ekmek yememiz lazım hala basit görüyoruz bu sebeple virüsler %90 kedide yaşamına devam ediyor bitmiyor...