Kedim Yumusak Sekilde Tuvaletini Yapiyor(Hassas İcerik)

tombitombi

3 aylik Kedimi sahipleneli 2 hafta olmadi. Daha oncesinde anladigim kadariyla yas mamayla besliyorlarmis. Eve geldigi ilk gunlerde hic bir problem yoktu kakasinda. Gecen hafta cuma sabahi, yabanci bir cisim yuttu suphesiyle veterinere goturduk. Igne yapip kusturdular fakat hicbir sey cikmadi. Rontgende cektiler o da temiz.
Sorun su biz yuttugunu dusundugumuz cismi bulamadik. Veterinerden dondugumuz gun yas mama verdik herseyi kustu diye. Ve cumartesi gunu ilk yumusak kakasini yapti (gercekten agir kokuyor) ve devam ediyor. Veterineri aradigimizda eger enerjisinde ve yemesinde bir problem yoksa endiselenmeye gerek yoktur dedi ben yine de tecrubelerinizi sormak istedim.

2 CEVAP

sitedizayn

kediniz sadece yaş mama mı yiyiyor ? kuru mama yiyiyorsa hangi mamayı yiyiyor, benim kedimde bir süre yumuşak dışkı problemi vardı brit care kullanıyordum mamayı değiştirdikten bir süre sonra düzeldi. kullandığınız yaş mama yada kuru mama ile ilgili olabilir. her marka her kediye iyi gelmiyor ve iyi gelmediğinde kusma, yumuşak dışkı yada ishal, kabızlık gibi sorunlar olabiliyor.

tombitombi

Kedim kuru mama yiyor. Yaklasik 1 haftadir Royal Cannin Yavru kedi mamasi yiyor. Gecen hafta cuma gunune kadar hic birsey yoktu, bu asi + kusma ve veteriner stresinden sonra basladi. X ray de yabanci bir cisim gormediklerini soylediler ama yinede bir acaba korkusu var.