Epilepsi Hastalığı Sara Krizi

Merhabalar;
Kızım ZEYNA siz değerli dostlarına birkaç soru sormak istiyor.
3 yaşındayım ve epilepsi (sara) krizi belirtileri yaşıyorum. Randevularda boşluk olmadığından gidemiyorum. Annemle İstanbul'da yaşıyoruz. Bizlere eğer benim gibi İngiliz Setter dostunuz varsa veya farklı türden dostunuz varsa böyle sorun yaşıyorsanız destek olabilir misiniz? Konu hakkında vereceğiniz fikir ve öneriler bizim için çok önemlidir. Hepinizi minnak patimle selamlıyorum :)

5 CEVAP

MelisRose

Merhaba,

daha önce böyle bir sorun yaşamadım fakat yaşayan biri ile karşılaştım.

öncelikli olarak hayvan hastanesi hekimlerine gitmeniz yada gerçekten büyük bir kliniğe sahip veterinere gitmeniz.

tanıştığım kişinin köpeğide epilepsi krizleri geçiriyordu. örnek olarak onun neyi tetiklediğini bulun, mesela gördüğüm köpeği yüksek ses tetikliyordu.

eminim veteriner gerekli kontrollerden sonra uygun ilaç tedavisine başlayacaktır. fakat ek olarak da yaşam alanını ona rahat edebileceği tetikleyici unsurlardan uzak şekilde hazırlamanız. atak anlarında zor da olsa sakinliğinizi koruyun çünkü onu yatıştıracak, endişesini alacak kişi sizsiniz.

ayrıca bu sorunu yaşadığınız için eğitim çok önemli, çok makul fiyatlara hayvanlarda ilk yardım kursları veriliyor. birine yazılın ve ilk yardımı öğrenin.,

En büyük önceliğiniz gerçekten işinin ehli bir veteriner bulmak olsun.
çok geçmişler olsun

destekleriniz için çok teşekkür ederim Melis Hanım. psikolojik olarak evet gerçekten etkilendiği sesler var :(
istanbulda önerebileceğiniz var mıdır peki

MelisRose

Merhaba,

ben izmirde yaşıyorum o nedenle veteriner bilgim pek yok. ama eminim orada da hayvan hastanesi vardır. biraz instadan veteriner araştırabilirsiniz. önemli olan bir kısım da düzenli gideceğiniz veterinerin evinize de yakın olması herhangi acil bir anda ulaşabilmeniz için. ayrıca istanbul merkezi ve büyük bir yer olduğu için çok iyi veterinerler olduğuna eminim.

psikolojik olarak etkilendiği şeyleri de lütfen minimum hale getiriniz.

yardımcı olabileceğim başka bir konu da varsa sorabilirsiniz

Merhaba,
elimden gelenin fazlasını yapmaya çalışıyorum, her şeyden kısıp sadece ona fokusladım kendimi.
destekleriniz için çok teşekkür ederim :)

MelisRose

rica ederim,

sanırım uzun bir tanı konma ve tedavi süreci sizi bekliyor olacak, hayvan hastanesi önerme sebebim ise büyük ihtimalle beyin mr'ı,kafa röntgeni, kan ve idrar tahlili, gerekli olursa omurilik sıvısı tahlilleri istenecek. bu nedenle normal bir veteriner de sizi bu tahliller için hastaneye yönlendirecektir. lütfen tüm tahlillerin görüntülerini kendinize alın ve dosyalayın eğer ileride memnun kalmadığınız bir konu olursa zeynanın sağlık dosyası sizde bulunsun.

çok geçmiş olsun tekrardan