Yeni Kedim Bize Alışamadı Mı?

Merhaba bugün 2 aylık bir dişi Scottish Straight sahiplendik. Eve getireli 1-2 saat oldu ve bizimle hiç ilgilenmeyip tırmaladı. Normal midir? Bize daha rahat alışması için neler yapabiliriz?

5 CEVAP

aleyn

çok normal, yeni bi ortama girdi size ve eve alışması zaman alır, sıkıştırmayın zorlamayın evi keşfetmesine ve size güvenmesine imkan tanıyın, yaklaşırsa sevin şefkat gösterin, patileriyle kumuna kazma hareketi yaptırıp kumun yerini öğrenmesini sağlayın mama ve suyunu koyun, yemiyorsa ilk etapta sevdiği yaş bi mama koyun.. en önemlisi zaman verin, size güvendikçe iletişime girecektir.

Cathorn

ilk zamanlar çok zordur tuvaletini falan yapmaz ama en fazla iki gün tutar sonra yapar kedi kumunu yanından ayırmayın

negatipol

Bizim ufaklığıda getirdiğimizde bize çok soğuktu şu an daha iyi ama yine canı isterse sevdiriyor. Onun dışında acıktığında yanımızdan ayrılmıyor yemeğini yiyince yine aynı. :) ilk geldiği zamanla kıyaslarsak dağlar kadar fark var hala kucağa gelmese de artık yanımızda uyuyor. Zaman tanıyın ve pes etmeyin derim :)

Sudetina

Çok normal hiç bilmediği kişilerin yanında hiç bilmediği bir evde

Derdedermanim

Hiç bir şey sadece zaman verin.