British Kedim Ne Bulsa Onu Yiyor Bizimle Sofraya Oturuyor

Kedim çok pis boğaz asla önünden yemek alamıyoruz tarhana çorbası tavuk pilav mercimek çorbası ne pişirsem onu yiyor eşimin tabağına dadaniyor asla önünden alamıyoruz sahiplendigimizde 3 buçuk aylık yavruydu Royal canin mama veriyoruz ama artık ona da tenezzül etmiyor şuan 5 aylık ama gören 1 yaşında zannediyor çok atik çok heyecanlı ve çok pis boğaz sağlığına zarar vermekten korkuyorum bizim yemeklerinizden yemesi ömrünü kısaltır mı

2 CEVAP

Arietta

Ev yemekleri baharatlı ve fazla yağlı olabileceği için kedilere verilmesi önerilmiyor, ama kedinize evde yapılabilecek faydalı tariflerden yapıp, tıpkı ev yemeğiymiş gibi verebilirsiniz, haşlama et ve yiyebileceği sebzeler gibi. Bunun dışında sofraya çok dadanıyorsa zararı olmayacak yiyeceklerden çok minicik verip tadına baksın en azından diyebilirsiniz, ama hazır yaşı da küçükmüş, yemeğinizden yemesine alıştırmayın derim hiç. Çünkü önünü hiç alamıyorsunuz sonra, benimki de bana geldiğinde bu alışkanlığı oturmuştu, bir buçuk yaşında sahiplenmiştim ve ben de yüz vermekle hata ettim, ilgisini çeken bir şey varsa masada rahat yemek yiyemiyorum :)

Arietta

Bunun dışında da kilosuna özellikle kısırlaştırdıktan sonra çok dikkat etmenizi öneririm, hayvanın yaşam süresini ve kalitesini cidden etkileyen bir şey, bol bol oyun ve dikkatli beslenme işte :) 💖