Köpeğim 2 Gündür Aç

merhabalar 1.5 yaşında şivavam var çok seçici bir köpek mama konusunda her şeyi yemiyor iki gün art arda yediği şeyden bıkıyor. hill's science markasının tahılsız küçük ırklar için olan mamasını aldım ilk gün yedi bir daha da ağzına sürmedi en son dünden önce akşam 8 de yemek yemişti şimdi önüne koyuyorum yarım saat içinde yemezse geri kaldırıyorum ama aç yani belli karnı gurulduyor midesi kasığına yapıştı bugün akşam 2. gün olacak başka bir şey verirsem hapur hupur yiyor inadı kuru mamaya sağlık sorunu da yok istikrarlı devam etmeli miyim napıcam

5 CEVAP

not olarak yaş mamayla karıştırırsam yaş mamayı yiyor kuru mama yine kalıyor yani ne denesem olmadı internette gördüm yarım saat sonra kaldırmayı iki gün deneyeceğim dedim ama vicdanım da el vermiyor

sema54

Köpeklerden cok anlamam fakat agizinda olabilir mi kuru mama sert olunca istemiyor olabilir veya mama degisikligi iyi olabilir gibime geldi

sema54

Agizinda sorun olabilir mi demek istedm

sitedizayn

kuru mama yemek zorunda mı ? evde pişirdiğiniz tuzsuz baharatsız gıdaları yiyiyorsa verin yesin zaten küçük ırk ne kadar yiyecek, haftada bir iki defa hazırlayıp buzdolabına koysanız yeterli olur.
üstelik endüstriyel kuru mamalardan da kurtulmuş olur.

MelisRose

Merhaba,

köpeklere dışarıdan ne kadar yiyecek verirsek yada yaş mamayı ne kadar çok tercih edersek bir damak zevki oluşturmuş oluyoruz.

Çok benzer bir durumu ben de yaşadım zamanında. kesinlikle kararlı olmalısınız. mamayı yemediği zaman yaptığınız gibi kaldırın ve diğer öğün saatinde verir. kıyamayıp en ufak bir şey verdiğinizde yada yaş mama ile karıştırdığınızda maalesef ona seçenek sunduğunuzu düşünerek istediği olana kadar yemeyi red edecektir.

  1. gün yemese bile 3. gün kesin yiyecektir. eğer iştahsızlığa bağlı bir yememe durumu ise veteriner ile görüşünüz.

yeme düzenini oluşturduktan sonra balık yağı kullanarak mamayı zamanla daha cazip hale getirebilirsiniz.

evde ek porsiyonlar hazırlayabilirsiniz fakat alınan besin değerlerini karşılaması için öğün hazırlama konusunda deneyimli olmanız gerekli öncelikli önerim kuru mamaya alıştırmanız.