Sokak Kedilerim Gittikce Artıyor Ve Komsum Rahatsiz

sema54

Komsum öldürmekle falan tehdit ediyor ilanlarla bi sekil 2 tanesini sahiplendirdik fakat yine disi kediler sayesinde cogaliyorlar. Disi kedileri kimse almak da istemiyor kisirlastirmak istiyorum fakat ailem hic destek çıkmıyor. Ne yapmam lazim veya siz sahiplenir misiniz birkacini? LUTFEN... sakaryada yasiyorum bi de sahiplenmek isteyen olursa diye demek istedim...

12 CEVAP

sevila

Sakarya belediyesinin ücretsiz bir şekilde kısırlaştırması gerekiyor. Belediyeyi arayıp öğrenebilirsiniz

sema54

Sari ve siyah-beyaz olanlar erkek digerleri disidir bu arada..

sitedizayn

evet belediyeler ücretsiz kısırlaştırıyor yani en azından istanbulda böyle, başka şehirlerde de aynı olması lazım. biz ilçedeki en yakın barınağı arıyoruz randevu alıyoruz ve kediyi götürüp kısırlaştırma işlemi yapılıyor alıp geri getiriyoruz.

sema54

sevila, ben hiç kedi kısırlastırmadım ve de evin en kucugu olunca sozum cok gecmıyor. kac kez dedım ama hep gecıstırıyorlar benı. kısırlastırma sonrası 2 haftalık surec fln zor gecıyor dıyo ınternet dıkısı ıcın o 2 haftayı cok zahmetlı goruyor aılem bı benı dınleyıp destekleseler bu kdr artmazlardı ama yok. bı de gunah gozuyle bakıyorlar evet gunah fakat zorunlu yapıypruz bunun gunah olacagını dusunmuyorum hem bu gunahsa bıle dogacak belkı de olecek yavrularına iyi bakamayacaksam tek dısı kedıyı kısırlastırır sadece onu bebek gıbı bakarm bana gore ama aıleme LAF ANLATAMIYORUMM. o yuzden sakarya/hendek'e gelip kedilerimi sahiplenebilecek birini arıyorum. ancak sahiplendırerek cözumum olur gıbı gelıyor...

sema54

sitedizayn, ustte dediğim gibi ailem destek cıkmıyor ve de bızım ılcede kedı ıcın barınak yok gecıcı bakımevı de yok olsaydı kısırlastırır dıkıs ısı bıtınce gerı alırdm fakat malesef...

Zumrutt00

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu madde 6 Sahipsiz hayvanların öldürülmesi yasaktır . madde 14 Hayvanlara işkence yapmak veya acımasız ve zalimce muamelede bulunmak yasaktır. 14 üncü maddenin birinci fıkrasının (m) bendinde düzenlenen yasağa aykırı davranmak suretiyle bir ev hayvanına veya evcil hayvana işkence eden veya acımasız ve zalimce muamelede bulunan kişi altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Komşunuz böyle bir şey yapamaz aksi halde suç işlemiş olur. veterinere bırakın sokak kedisi belki para almazlar dicem ama biliyorum ihtimali düşük.

sema54

zumrutt00 zaten birine zarar versin ilk olarak şikayet ederim hapise kdr gönderirim. fakat şimdi tehdit ediyor diye şikayette bulunsam kanıtım yok ki. bi de bu kadının akrabaları genel silah gibi alet kullanan belalı tip . ben şikayet ettiğimde ya sinirle hepsine zarar verirlerse diye korkuyorum. ne yapacagimi bılmıyorum... evde sürekli gözüm dısarda kedileri onun bahcesine sokmamaya calısıyorum. 2dk dursa bile bagırıp cagırıyor kadın. günün cogu saatınde bızım bahcede uyuyolar fakat 2 dk onun bahcesınde durunca sankı hep ordaymıs gıbı davranıyor.kadının psikolojik sorunları oldugunu dusunuyorum. delı hastanesıne mı sıkayet etsem napsam kafayı sıyırmıs kadın

sevila

@sema54 Size ve kedilere zarar verebilir ve ceza almaz emin olun polisler hatta bunun için mi meşgul ediyorsunuz vs der. Sakarya hayvansever gruplarına girin anlatın belki onlar kısırlaştırır.

AsumanAtilgan

Hayvan hakları yasası var, benim konsularda kızıyor ama beslemeye devam ediyorum

AsumanAtilgan

Calico diğer adı Chinchila yani 3-4 (sarı, kahverengi, siyah ve beyazli) renkte olanlar yüzde 98 dışı olur

sema54

@sevila cok iyi fikir bak aklima gelmemisti o grup isi, fakat nerden bulcm oyle grup

sema54

@AsumanAtilgan ben de beslemeye devam ediyorum ve etcem zaten biri rahatsiz oluyor diye o kadar cana kiycak halim yok oyle mi saniyor kendini komsum anlamiyorum. Fakat cidden kedi sayimiz da fazla sahiplenilmesi gerek veya kisirlastirilmasi...