Annesiz Yavru Kedi Bakımı

eliiff457

Sahipleneceğim kedi yanılmıyorsam aşağı yukarı 3 haftalık, kendi kendine tuvaletini yapabiliyormuş. Daha önce annesiz kedi bakmadım, o yüzden birkaç şey soracağım yardımcı olursanız çok sevinirim. Ne zamana kadar biberonla beslemem gerekiyor, yaş-kuru mamaya kaç haftalık olduğunda geçmeliyim? Ve şu anda tuvalet eğitimi verebilir miyim, kuma yapabilecek büyüklükte mi? Beslemeyi hangi aralıklarla yapmalıyım? Bir de eklemek istediğiniz önemli detaylar varsa yazabilirsiniz, yanlışlıkla hayvana zarar vermeyeyim. Teşekkürler.

1 CEVAP

BLCNuray

Kedinin annesi yok mu yoksa annesinden mi ayıracaksınız eğer annesinden ayıracaksanız lütfen biraz daha bekleyin çok küçük. Onun dışında süt kedilerin bağışıklığı için önemli bir role sahip.Ben kedime yaklaşık beş aya kadar vermiştim. Siz de kaliteli bir süt tozu alarak en azından 3 aya kadar beslebilirdiniz.Kuru mamayı 2 aylıktan sonra yiyebiliyorlar ilk başta biraz ıslayarak ,yaş mama ile karıştırarak veya ufalayarak alıştırabilirsiniz. Kendisi tuvaletini yapabiliyor demişsiniz kumu koyduğunuzda birkaç kere götürüp kuma koyarsanız alışacaktır büyük ihtimalle. Kediler küçüklükten içgüdüsel olarak tuvaletini kuma yapabiliyor. Onun dışında bol Sevgi ve oyunla ihtiyacını karşılayabilirsiniz.