Uyuma Numarası Ve "Aa Ben Mi? Yoo, Asla" Tavrı

ursaminor

Bu muzurlar hayatımıza neşe katıyor ya. Bizim kız azarı yediğinde hemen uyuma numarası yapıyor. Mesela kütüphanede kitapları elliyor (tırnakla :D) lööyynn diye yerimden kalkma hareketi yapıyorum, aa bir bakmışsın sanki üç saattir uyuyor orada. Üstelik gören olsa asla inanmaz uyumadığına 10 saniye önce.

Biz bir boklar yediğini hep aynı ses tonuyla kuyruk yukarıda asla yüzümüze bakmadan koşarak değil ama hızla geçip gittiğinde anlıyoruz. Odaya giriyorum mesela yanımdan hızla sıvışıyor, kuyruk dik ve hep vırrk diye bir sesi var onu çıkarıyor. Ne karıştırıyordun sen diyorum, yüzüme öyle bir bakıyor ki "Ben öyle bir kedi miyim? Aşk olsun" diye görüyorsun gözünde. Ama odada kesin muzurluk yapmış. Çekmeceyi açmış, buzdolabının kilidini takmayı unutmuşsak kapağını açmış filan oluyor illaki. Ama kendi de biliyor şuç işlediğini. Vırrkkk vırrkkk :D Sonra da kendini affettirmek için yüksek perdeden guruldayıp ayaklarıma dolanıyor. Tam bir su katılmamış şımarık. :D

Merak ediyorum sizlerinkiler de yapıyorlar mı böyle muzurluklar?

10 CEVAP

Elifoo

Ahahahahahah bu kediler bi alem ya. Bizimki de çalışma masamın üzerinde bir şey olmasına tahammül edemiyor asla. Laptoptan silgiye kadar her şeyi yere atmışlığı var. Önce gidiyor, bakıyor masa dolu, “ADAMI DELİRTMEYİN ŞUNLARI KOYMA DİYE KAÇ KERE DİYCEM SANA KADIN” diyor. Tek bir pati darbesiyle (bazen bu sayı artabilir kfkdk) ne var ne yoksa atıyor yere. Sonra da yüzüme bakıyor “seni son kez uyarıyorum kadın, bir daha görürsem ısırır parçalar öyle atarım” diyip kuruluyor bi güzel. Dediğini de yapıyor dürüst çocuğum. İş başvuru formumu sinirden moleküllerine ayırmıştı bir keresinde.. ay var ya insanın anlattıkça anlatası geliyor, KEDİYLE BİR EV PAYLAŞMAK ÇOK EĞLENCELİ YAV

friolera

bizim pek yaramazlik animiz yok cunku kedim asiri uslu ve bir o kadar da korkaktir, bu yuzden nadiren yaptigi, kendine zarar vermeyecek formattaki yaramazliklarinda dusuk perdeden kizarim, kendine zarar verebilecegini dusundugum zaman ciddi azar isitiyor :/ gectigimiz hafta -yanlislikla mi yapti yoksa kabloyu cekistirmeye calisarak mi yapti emin degilim- kendisi de yerdeyken laptopimin sarj aletini kut diye yere dusurdu, hem kafasina inecek korkusuyla, hem de oha-o-kac-para-senin-haberin-var-mi gerginligiyle haykirdim, "viiiii" diye bir korku temali sesi var, onu cikararak aninda toz oldu, iki uc gun once de bu sefer masanin uzerinde, canim-nerde-istersen-orda-dolasirim-frioleracigim + calisiyorsun-ama-rahatsiz-olmam-umarim tavriyla takilirken, istemeden sarj aletini yine dusurdu, onceki azari hatirlamis olacak ki bu sefer de "higgg :( " diye kizma-valla-bi-sey-yapmadim sesini cikarip, azar isitmeyi bekledi :< hahaha.

genelde kucuk bir "sist", "hayir", "bekle" ile dursa da kendini yaramazliga cok adadiginda duymamazliktan geliyor,
aaaa kablo. hemen cekistireyim >>> "nisan hayir" >>> pati atayim >>>"nisan hayir!" >>> biraz da soyle cekistireyim, isirsam mi acaba? yeniyo mu bu? kesin yeniyo. >>> "NISAN HAYIR DEDIM SANA!" >>> viiiiii

ozetle siskocum viiiii diye kosturarak kaciyorsa, birinden azar yemis demektir (ps. kedim kendini kopek zannediyor)

KedimVar

Aynı Lidya. :D Ne zaman bir yaramazlık yapsa ve ben kızsam o "vırkkkkk" sesini çıkararak sıvışır. Bazen de karşılık verir miyavlayarak. Ona kızdığım için bana kızar. :)

Elifoo

Ay bişey daha anlatıcam dldkkssk. Bi kere tuvalete yetişemedi mii yoksa bilerek mi yaptı bilmiyorum ama odama kakasını yapmış. Kapıyı bi açtım böyle “anne nolur kızma valla bilerek yapmadım popoma söyledim ama dinlemedi bırakıverdi bi anda, sen bana bezi ver ben temizliycem nolur kızma bak çok utanıyorum” edasıyla ayaklarıma bir sürtünüşü gözüme bir bakışı var görmeniz lazım kdkdjsj siz şimdi vırrr diyince aklıma geldi :D

Cathorn

bizim ki sudan nefret etmesine rağmen papatya çayiyla tüylerini sildiğim de bayılıyor bir görsen masaja gelmiş gibi yayılıyor tüyleri, suratı ıslak ıslak falan tam komedi yani efsane ya bunlar

Cathorn

bir kerede mamasını vermiştim ama ortalıklarda yoktu bende girmiştir bir yere diye odama geçtim kapıyı kapatmıştım bir anda arkamda miyavlayinca bende korkudan ona çarptım beni öyle bi azarlaması vardı ki annem bile beni o kadar azarlamadı yani

Gul36

Hepsi birbirinden yaramaz ve eğlenceli bunların. Çok güldüm yaşadıklarınızı okurken. Felç olma numarası nedir ya? :D Benim haylaz bazı zamanlar tamamen sessizleşir, evde çıt çıkmadığı zaman anlarım bu bir iş peşinde. Gidip suç üstü yakaladığımda hani şu kuş gördükleri zaman çene titretme hareketi var ya, onu yapar hemen. Korkutacak beni aklı sıra. :D Bazen de o bir odadayken ben kapının kenarına saklanırım ve "ce ee" oynarız, o zaman da bu çene hareketini yapar. Eğer oyunun sonunda sinir olursa ya da sabrı tükenirse o virrk sesiyle beni yakalamaya gelir. Bir de öpücük attığımda sinirlenmesi var. Yüzüne bakıp öpücük attığımda önce bir "mik mik" der, birkaç kez tekrar ettiğimdeyse kızıp "maaağv" diye bağırıp koşarak odadan çıkar. :D

ursaminor

Bizim bir arkadaşın kedisi de azarı yediği zaman arka ayakları tutmuyor numarası yapıyor. Bildiğin sürünüyor ön patileriyle. Sonra yaş mama versem mi filan deyince hemen düzeliyor :D

Bunlar çok acayip yaratıklar valla baş etmek mümkün değil :D

Veranifer

Bizim cadi ise yaramazlik yapinca bana kusuyor eve kopek geldi diye yatagima kaka yapmalar mutfaga sokmadik diye gozlerimin icine baka baka odanin kosesine kaka yapmalar sonrada bana kusuyor kıziyor ben de kusuyorum yav suclu ben miyim diye en fazla 30 dk sonra yanina gidip sinasmalar lutfen beni sevler dipnot:gelip sırnasan benim akadaslar kedim degil

Muzeyyennb

yaaa :D yorumları okuyunca çok güldüm. Bizim yaramaz da böyle