Sizin Kediniz De Böyle Davranıyor Mu?

BLCNuray

Merhabalar kedimin poposunu kirlendiğinde nadiren siliyorum.Bugün sileceğim zaman fark etti ve koltuğun altına girdi sonrasında elimle aldım ve bana tısladı sinirli sesler çıkararak elimi ısırdı. Normalde sakin bir kedidir hayatında sadece birkaç kez sevmediği kişilere karşı tıslamıştı . Her türlü bakımını üstlenip el bebek gül bebek büyütünce bu hareketi zoruma gitti.😥Sizin kedilerinize size hiç tıslıyor mu? Normal bir davranış mı yoksa kedimin beni sevmediğini düşünmeye başlıcam.

4 CEVAP

uzumtekir

Korktukları zaman bir savunma mekanizması olarak tıslama yapabiliyorlar. Ya da istemedikleri bir şey yaptığımızda tıslıyorlar. Sevgiyle alakalı bir şey değil ☺️

lwb

darladığım zaman yapıyorlar tabi ki. zorunuza gitmesin, onlar da istemedikleri hareketleri bir şekilde tepkileriyle göstermek zorundalar. bakıyoruz diye her şeye susamazlar di mi:)

sitedizayn

istemedikleri bir şey yaparsam veya yapacak olursam tıslamak bir yana ısırıyorlar, tırmalıyorlar veya kaçıyorlar, normal bir şey, oysa birbirimizi çok seviyoruz.

BLCNuray

Cevaplarınız için teşekkürler 😊