Koku Yapmayan Kedi Kumu Önerir Misiniz?

sudeeyldiz

her gün temizliyorum bazen yaptıktan birkac saat sonra ona rağmen koku yapıyor şu an magicsand’ın aktif karbonlusunu kullanıyorum ekstra karbon da aldım ama kokuyo başka kokmayan kum önerir misiniz(parfümlü istemiyorum pudralı falan)

6 CEVAP

sitedizayn

koku illaki olur, sıfır koku diye bir şey yok ama bazı kumlarda fazla olduğu da gerçek. ben 2 yıldır wondersand kokusuz kullanıyorum, kedinin ilk yaptığı zamana denk gelirsem biraz koku olduğunu hissediyorum 20-30 dk sonra pek koku kalmıyor. kullandığım kum bentonit, ince, beyaz. aktif karbonlusunuda kullandım ama kum rengi daha koyu oluyor kedilerin dışkı veya idrar renklerinde değişiklik olursa takip etmek zor oluyor, sade ve beyaz olana geçtim. kokulu çeşitleride var ama sanki kokulu çeşitler daha kötü kokuyor gibi geldi bana.

Pnrdogan

Ben arada karbonat katıyorum biraz

sunnyv

Karbonat koymayın. Karbonat, kedi idrarıyla temas ettiğinde amonyakla reaksiyona girerek toksik gazlar üretebilir

sunnyv

Kum olarak da Vancat kullanıyorum tuvaletini ilk yaptığında bir koku oluyor tabi ama üstünü örttükten bir süre sonra kum kokuyu alıyor.

Mmtklndr

Biz daha önce reflex aktif karbonlu kumu kullanmıştık şimdide nova kedi kumunu kullanıyoruz ikisinde de hiç koku problemi yaşamadık

lwb

kullanma talimatlarına uyarak kullanırsanız pelet kumlar.

artı olarak ilk günler döktüğünüz zamanda odayı hoş doğal bi çam kokusu kaplıyor.